Genuine Joe Glass Cleaner Aerosol – Ready-To-Use Aerosol – 19 oz (1.19 lb) – 1 Each – White
Additional information
| Weight | 1.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.30 × 2.60 × 2.60 in |
| Recycled | No |
| Weight (Approximate) | 12 oz |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute17Name | 1 Each |
| Brand Name | Attribute9Value |
| Attribute3Name | Ready-To-Use |
| Attribute1Name | Glass Cleaner |
| Cleaner Type | Attribute8Value |
| Recommended Use | Attribute18Value |
| Attribute16Name | <p>Glass cleaner in an aerosol container offers professional strength. Ready-to-use, nonstreaking cleaner can be used on most surfaces even Plexiglas. It quickly penetrates grease, grime, smoke and other soils on glass, windows, mirrors, tile, countertops, chrome and plastic surfaces. Glass cleaner leaves a clear, clean shine. 360-degree valve allows the can to spray upside down.</p> |
| Attribute12Name | Glass Cleaner Aerosol |
| Attribute13Name | Chrome |
| Attribute2Name | 19 oz (1.19 lb) |
| Features | Attribute10Value |
| Country of Origin | United States |
| Attribute14Name | 2103 |
| Assembly Required | Attribute7Value |
| Attribute11Name | Genuine Joe |
| Attribute15Name | |
| UPC | 35255725880 |
| MPN | 2103 |
| Brand | Genuine Joe |
Genuine Joe Glass Cleaner Aerosol – Ready-To-Use Aerosol – 19 oz (1.19 lb) – 12 / Carton – White
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Glass Cleaner |
| Cleaner Weight | 19 oz (1.19 lb) |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Aerosol |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Non-streaking |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Glass Cleaner Aerosol |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 02103CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Glass cleaner in an aerosol container offers professional strength. Ready-to-use, nonstreaking cleaner can be used on most surfaces even Plexiglas. It quickly penetrates grease, grime, smoke and other soils on glass, windows, mirrors, tile, countertops, chrome and plastic surfaces. Glass cleaner leaves a clear, clean shine. 360-degree valve allows the can to spray upside down.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Soil Remover |




















Reviews
There are no reviews yet.