Genuine Joe Gator 55-gallon Container Lid – Plastic – 2 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.5" |
| Width | 27.3" |
| Depth | 27.3" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Spill Resistant |
| Compatibility | Genuine Joe 55-gallon Container |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Gator 55-gallon Container Lid |
| Manufacturer Part Number | 00247CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gator Container Lid features a durable construction that resists warping to ensure it always fits properly over your container. Its tight seal is resistant to animals and spills even when tipped over. Convenient handles have a larger radius and deeper well to allow easy removal and management. Lid is designed for use with Genuine Joe 55-gallon containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
Genuine Joe Gator 55-gallon Container Lid – Plastic – 2 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.5" |
| Width | 27.3" |
| Depth | 27.3" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Spill Resistant |
| Compatibility | Genuine Joe 55-gallon Container |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Gator 55-gallon Container Lid |
| Manufacturer Part Number | 00247CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gator Container Lid features a durable construction that resists warping to ensure it always fits properly over your container. Its tight seal is resistant to animals and spills even when tipped over. Convenient handles have a larger radius and deeper well to allow easy removal and management. Lid is designed for use with Genuine Joe 55-gallon containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
Genuine Joe Gator 55-gallon Container Lid – Plastic – 2 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.5" |
| Width | 27.3" |
| Depth | 27.3" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Spill Resistant |
| Compatibility | Genuine Joe 55-gallon Container |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Gator 55-gallon Container Lid |
| Manufacturer Part Number | 00247CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gator Container Lid features a durable construction that resists warping to ensure it always fits properly over your container. Its tight seal is resistant to animals and spills even when tipped over. Convenient handles have a larger radius and deeper well to allow easy removal and management. Lid is designed for use with Genuine Joe 55-gallon containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
Genuine Joe Gator 55-Gallon Container Lid – Plastic – 1 Each – Gray
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.5" |
| Width | 27.3" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Spill Resistant |
| Compatibility | Genuine Joe 55-gallon Container |
| Length | 27.3" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Gator 55-Gallon Container Lid |
| Application/Usage | Recycling Container |
| Manufacturer Part Number | 247 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gator Container Lid features a durable construction that resists warping to ensure it always fits properly over your container. Its tight seal is resistant to animals and spills even when tipped over. Convenient handles have a larger radius and deeper well to allow easy removal and management. Lid is designed for use with Genuine Joe 55-gallon containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Gator 55-gallon Container Lid – Plastic – 2 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.5" |
| Width | 27.3" |
| Depth | 27.3" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Spill Resistant |
| Compatibility | Genuine Joe 55-gallon Container |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Gator 55-gallon Container Lid |
| Manufacturer Part Number | 00247CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Gator Container Lid features a durable construction that resists warping to ensure it always fits properly over your container. Its tight seal is resistant to animals and spills even when tipped over. Convenient handles have a larger radius and deeper well to allow easy removal and management. Lid is designed for use with Genuine Joe 55-gallon containers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |














