Genuine Joe Dispenser Mop with Disposable Pads – Ergonomic Handle, Comfortable Grip, Push Button – 1 Each – Orange
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Dust Mop |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 57.5" |
| Width | 4.8" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Push Button |
| Length | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Dispenser Mop with Disposable Pads |
| Application/Usage | Mopping |
| Manufacturer Part Number | 3127 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mop features a removable dispensing bottle with a wide opening for easy filling and cleanout. Swap-n-go modularity allows easy switch-outs of dispensing bottles, frames and heads. Ergonomic handle provides a comfortable grip through prolonged use. TPR ball swivels for smooth operation and easy maneuverability. Push-button activation makes it easy to dispense cleaner where you need it.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Dispenser Mop with Disposable Pads – Ergonomic Handle, Comfortable Grip, Push Button – 1 Each – Orange
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Dust Mop |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 57.5" |
| Width | 4.8" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Push Button |
| Length | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Dispenser Mop with Disposable Pads |
| Application/Usage | Mopping |
| Manufacturer Part Number | 3127 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mop features a removable dispensing bottle with a wide opening for easy filling and cleanout. Swap-n-go modularity allows easy switch-outs of dispensing bottles, frames and heads. Ergonomic handle provides a comfortable grip through prolonged use. TPR ball swivels for smooth operation and easy maneuverability. Push-button activation makes it easy to dispense cleaner where you need it.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












