Genuine Joe C-Foldmulti-Fold Towel Dispenser Cabinet
Login to View Prices
Genuine Joe C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet – C Fold, Multifold Dispenser – 13.5″ Height x 11″ Width x 4.3″ Depth – Stainless Steel, Metal – White – Wall Mountable – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Hand Towel Dispenser |
| Product Color | White |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Multifold |
| Height | 13.5" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 4.3" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Wall Mountable |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet |
| Manufacturer Part Number | 02197CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Metal cabinet is designed to efficiently dispense single, C-fold and multifold towels. Cabinet is made of metal. Slot at the bottom of the dispenser is 10" wide with 2" depth in the middle and 1" depth at the ends of the slot. Wall-mounting hardware includes four screws and four plastic wall plugs.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Package Contents | <ul> <li>C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet</li> <li>4 x Screw</li> <li>4 x Plastic Wall Plug</li> </ul> |
Genuine Joe C-Foldmulti-Fold Towel Dispenser Cabinet
Login to View Prices
Genuine Joe C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet – C Fold, Multifold Dispenser – 13.5″ Height x 11″ Width x 4.3″ Depth – Stainless Steel, Metal – Silver – Wall Mountable – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Hand Towel Dispenser |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Multifold |
| Height | 13.5" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 4.3" |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Wall Mountable |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | C-Fold/Multi-fold Towel Dispenser Cabinet |
| Manufacturer Part Number | 02198CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Metal cabinet is designed to efficiently dispense single, C-fold and multifold towels. Cabinet is made of stainless steel. Slot at the bottom of the dispenser is 10" wide with 2" depth in the middle and 1" depth at the ends of the slot. Wall-mounting hardware includes four screws and four plastic wall plugs.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Package Contents | <ul> <li>C-Fold/Multi-fold Towel Disp. Cabinet</li> <li>Wall-mounting Hardware</li> </ul> |
















