Genuine Joe Bright 4-sided Caution Safety Cone – 1 Each – 10″ Width x 24″ Height – Cone Shape – Stackable – Polypropylene – Yellow
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Caution Sign |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Cone |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 24" |
| Width | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Stackable |
| Language | Spanish |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Bright 4-sided Caution Safety Cone |
| Application/Usage | Industrial |
| Manufacturer Part Number | 58880 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Warn others to proceed with caution with this highly visible, bright yellow, four-sided safety cone. All four sides contain the warning message in English, Spanish and ANSI symbols for effective communication to broad audiences. The cone's shape allows efficient stacking when not in use. Safety cone is made of tough polypropylene to withstand use in harsh industrial environments.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Bright 4-sided Caution Safety Cone – 1 Each – 10″ Width x 24″ Height – Cone Shape – Stackable – Polypropylene – Yellow
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Caution Sign |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Cone |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 24" |
| Width | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Stackable |
| Language | Spanish |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Bright 4-sided Caution Safety Cone |
| Application/Usage | Industrial |
| Manufacturer Part Number | 58880 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Warn others to proceed with caution with this highly visible, bright yellow, four-sided safety cone. All four sides contain the warning message in English, Spanish and ANSI symbols for effective communication to broad audiences. The cone's shape allows efficient stacking when not in use. Safety cone is made of tough polypropylene to withstand use in harsh industrial environments.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Bright 4-sided Caution Safety Cone – 1 Each – 10″ Width x 24″ Height – Cone Shape – Stackable – Polypropylene – Yellow
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Caution Sign |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Cone |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 24" |
| Width | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Stackable |
| Language | Spanish |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Bright 4-sided Caution Safety Cone |
| Application/Usage | Industrial |
| Manufacturer Part Number | 58880 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Warn others to proceed with caution with this highly visible, bright yellow, four-sided safety cone. All four sides contain the warning message in English, Spanish and ANSI symbols for effective communication to broad audiences. The cone's shape allows efficient stacking when not in use. Safety cone is made of tough polypropylene to withstand use in harsh industrial environments.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Bright 4-sided Caution Safety Cone – 1 Each – 10″ Width x 24″ Height – Cone Shape – Stackable – Polypropylene – Yellow
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Caution Sign |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Polypropylene |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Cone |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 24" |
| Width | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Stackable |
| Language | Spanish |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Bright 4-sided Caution Safety Cone |
| Application/Usage | Industrial |
| Manufacturer Part Number | 58880 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Warn others to proceed with caution with this highly visible, bright yellow, four-sided safety cone. All four sides contain the warning message in English, Spanish and ANSI symbols for effective communication to broad audiences. The cone's shape allows efficient stacking when not in use. Safety cone is made of tough polypropylene to withstand use in harsh industrial environments.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











