Genuine Joe Blue Stripes Hygrade Mophead – Rayon – Blue, White – 1Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Mop Head Refill |
| Size Standard | Large |
| Product Color | White |
| Product Material | Rayon |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Absorption |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Blue Stripes Hygrade Mophead |
| Application/Usage | Mopping |
| Manufacturer Part Number | LBW1B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Large mophead with blue stripes is designed for finishing applications. The Hygrade four-ply rayon yarn offers good absorption and release. Looped ends provide greater durability and launderability.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1.31 lb |
Genuine Joe Blue Stripes Hygrade Mophead – Rayon – Blue, White – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Mop Head Refill |
| Product Color | White |
| Product Material | Rayon |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Launderable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Blue Stripes Hygrade Mophead |
| Application/Usage | Finishing |
| Manufacturer Part Number | LBW1BCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Large mophead with blue stripes is designed for finishing applications. The Hygrade four-ply rayon yarn offers good absorption and release. Looped ends provide greater durability and launderability.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Weight (Approximate) | 1.31 lb |
Genuine Joe Blue Stripes Hygrade Mophead – Rayon – Blue, White – 1Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Mop Head Refill |
| Size Standard | Large |
| Product Color | White |
| Product Material | Rayon |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Absorption |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Blue Stripes Hygrade Mophead |
| Application/Usage | Mopping |
| Manufacturer Part Number | LBW1B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Large mophead with blue stripes is designed for finishing applications. The Hygrade four-ply rayon yarn offers good absorption and release. Looped ends provide greater durability and launderability.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1.31 lb |














