Genuine Joe 41-Quart Wastebasket – 10.25 gal Capacity – Durable, Sturdy, Dent Resistant, Chip Resistant, Rust Resistant, Long Lasting – 19.9″ Height x 9.4″ Width x 15.2″ Depth – Polyethylene – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Wastebasket |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyethylene |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19.9" |
| Width | 9.4" |
| Depth | 15.2" |
| Capacity | 10.25 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 41-Quart Wastebasket |
| Manufacturer Part Number | 61 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wastebasket features a high-quality, polyethylene construction for enhanced strength and durability. Rolled rim allows easy pickup and delivery to your disposal area. Sturdy construction will not dent, chip or rust for long-lasting use. 41-quart wastebasket provides ample space to hold waste to prevent frequent disposal of contents.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe 41-Quart Wastebasket – 10.25 gal Capacity – Durable, Sturdy, Dent Resistant, Chip Resistant, Rust Resistant, Long Lasting – 19.9″ Height x 9.4″ Width x 15.2″ Depth – Polyethylene – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Wastebasket |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyethylene |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19.9" |
| Width | 9.4" |
| Depth | 15.2" |
| Capacity | 10.25 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 41-Quart Wastebasket |
| Manufacturer Part Number | 61 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wastebasket features a high-quality, polyethylene construction for enhanced strength and durability. Rolled rim allows easy pickup and delivery to your disposal area. Sturdy construction will not dent, chip or rust for long-lasting use. 41-quart wastebasket provides ample space to hold waste to prevent frequent disposal of contents.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









