Genuine Joe 32″ Plastic Lobby Broom – 32″ Handle Length – Plastic Handle – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Manual Broom |
| Handle Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Handle Length | 2032-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Ergonomic Handle |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 32" Plastic Lobby Broom |
| Application/Usage | Floor |
| Manufacturer Part Number | 2408 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Lobby broom sweeps up dust and debris easily with its angled plastic, frayed bristle construction. Bristles will not absorb water when clearing spills. Use with Genuine Joe Plastic Dust Pan (sold separately) to collect floor debris. You can also use the broom or as a replacement for the broom in the Genuine Joe Plastic Lobby Dust Pan Combo Kit (sold separately). This plastic broom handle includes a hang-up hole for convenient storage.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe 32″ Plastic Lobby Broom – 32″ Handle Length – Plastic Handle – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Manual Broom |
| Handle Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Handle Length | 2032-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Ergonomic Handle |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 32" Plastic Lobby Broom |
| Application/Usage | Floor |
| Manufacturer Part Number | 2408 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Lobby broom sweeps up dust and debris easily with its angled plastic, frayed bristle construction. Bristles will not absorb water when clearing spills. Use with Genuine Joe Plastic Dust Pan (sold separately) to collect floor debris. You can also use the broom or as a replacement for the broom in the Genuine Joe Plastic Lobby Dust Pan Combo Kit (sold separately). This plastic broom handle includes a hang-up hole for convenient storage.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe 32″ Plastic Lobby Broom – 32″ Handle Length – Plastic Handle – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Manual Broom |
| Handle Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Handle Length | 2032-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Ergonomic Handle |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 32" Plastic Lobby Broom |
| Application/Usage | Floor |
| Manufacturer Part Number | 2408 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Lobby broom sweeps up dust and debris easily with its angled plastic, frayed bristle construction. Bristles will not absorb water when clearing spills. Use with Genuine Joe Plastic Dust Pan (sold separately) to collect floor debris. You can also use the broom or as a replacement for the broom in the Genuine Joe Plastic Lobby Dust Pan Combo Kit (sold separately). This plastic broom handle includes a hang-up hole for convenient storage.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe 32″ Plastic Lobby Broom – 32″ Handle Length – Plastic Handle – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Manual Broom |
| Handle Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Handle Length | 2032-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Ergonomic Handle |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 32" Plastic Lobby Broom |
| Application/Usage | Floor |
| Manufacturer Part Number | 2408 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Lobby broom sweeps up dust and debris easily with its angled plastic, frayed bristle construction. Bristles will not absorb water when clearing spills. Use with Genuine Joe Plastic Dust Pan (sold separately) to collect floor debris. You can also use the broom or as a replacement for the broom in the Genuine Joe Plastic Lobby Dust Pan Combo Kit (sold separately). This plastic broom handle includes a hang-up hole for convenient storage.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe 32″ Plastic Lobby Broom – 32″ Handle Length – Plastic Handle – 12 / Carton – Black
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Manual Broom |
| Handle Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Handle Length | 2032-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Hanging Hole |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 32" Plastic Lobby Broom |
| Application/Usage | Cleaning |
| Manufacturer Part Number | 02408CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Lobby broom sweeps up dust and debris easily with its angled plastic, frayed bristle construction. Bristles will not absorb water when clearing spills. Use with Genuine Joe Plastic Dust Pan (sold separately) to collect floor debris. You can also use the broom or as a replacement for the broom in the Genuine Joe Plastic Lobby Dust Pan Combo Kit (sold separately). This plastic broom handle includes a hang-up hole for convenient storage.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Debris Remover |




















