Genuine Joe 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle
Login to View Prices
Genuine Joe 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle – 30 gal Capacity – Durable, Heavy Duty – 31.5″ Height x 20″ Diameter – Stainless Steel – Silver – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Receptacle |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Stainless Steel |
| Diameter | 20" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 31.5" |
| Capacity | 30 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Heavy Duty |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle |
| Manufacturer Part Number | 58895 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Trash receptacle is both attractive and durable with its heavy-duty, stainless steel body. Open-mouth design allows easy trash disposal while the smooth, cylindrical exterior blends well with your location's decor. Trash receptacle offers a 30-gallon capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle
Login to View Prices
Genuine Joe 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle – 30 gal Capacity – Durable, Heavy Duty – 31.5″ Height x 20″ Diameter – Stainless Steel – Silver – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Receptacle |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Stainless Steel |
| Diameter | 20" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 31.5" |
| Capacity | 30 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Heavy Duty |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle |
| Manufacturer Part Number | 58895 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Trash receptacle is both attractive and durable with its heavy-duty, stainless steel body. Open-mouth design allows easy trash disposal while the smooth, cylindrical exterior blends well with your location's decor. Trash receptacle offers a 30-gallon capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle
Login to View Prices
Genuine Joe 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle – 30 gal Capacity – Durable, Heavy Duty – 31.5″ Height x 20″ Diameter – Stainless Steel – Silver – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Receptacle |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Stainless Steel |
| Diameter | 20" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 31.5" |
| Capacity | 30 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Heavy Duty |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle |
| Manufacturer Part Number | 58895 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Trash receptacle is both attractive and durable with its heavy-duty, stainless steel body. Open-mouth design allows easy trash disposal while the smooth, cylindrical exterior blends well with your location's decor. Trash receptacle offers a 30-gallon capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle
Login to View Prices
Genuine Joe 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle – 30 gal Capacity – Durable, Heavy Duty – 31.5″ Height x 20″ Diameter – Stainless Steel – Silver – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Waste Receptacle |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Stainless Steel |
| Diameter | 20" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 31.5" |
| Capacity | 30 gal |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Heavy Duty |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | 30 Gallon Stainless Steel Trash Receptacle |
| Manufacturer Part Number | 58895 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Trash receptacle is both attractive and durable with its heavy-duty, stainless steel body. Open-mouth design allows easy trash disposal while the smooth, cylindrical exterior blends well with your location's decor. Trash receptacle offers a 30-gallon capacity.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
















