Foam Roll Positioning Pillow, Standard, 13.5 x 3.75, Black
Login to View Prices
Tuck under the neck, back, knees or ankles for a comfortable night’s sleep or when recuperating from an injury. Small profile makes it easy to achieve proper support without adding extra bulk. Precision cut foam in a cotton/polyester cover.
Additional information
| Weight | 0.2200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.80 × 4.30 × 3.80 in |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Black |
| Size | Standard |
| Width | 13.5" |
| Ship Class Code | B |
| Depth | 3.75" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Global Product Type | Positioning Pillows |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 782944031424 |
| MPN | ROL314 |
| Brand | Core Products® |













Reviews
There are no reviews yet.