Flipside Translucent Plastic Storage Postal Tote Lid – 4 Pack
Login to View Prices
Flipside Translucent Plastic Storage Postal Tote Lid – 4 Pack – External Dimensions: 14″ Width x 1.3″ Depth x 19″ Height – Lid Closure – Plastic – Translucent – 4 / Pack
Additional information
| Brand | Flipside Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Exterior Material | Plastic |
| Closure Type | Lid |
| Product Color | Translucent |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 19" |
| Width | 14" |
| Depth | 1.3" |
| Brand Name | Flipside |
| Manufacturer | Flipside Products, Inc |
| Product Name | Translucent Plastic Storage Postal Tote Lid – 4 Pack |
| Manufacturer Part Number | 40202 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage Postal Totes Lids keep your stored items covered and protected. Lids are compatible with Flipside Storage Postal Totes (not included). Add lids to easily stack your totes and minimize used storage space. Corrugated plastic provides durability for long-lasting use.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |








