EZ-Fit One-Size-Fits-All Cup Dispenser, For 8 oz to 46 oz Cups, Black
Login to View Prices
Unique, highly practical dispenser accommodates nearly any size cup from 8 oz to 46 oz. Cup-size-specific EZ-Fit gaskets ensure smooth dispensing regardless of cup size. Controlled, one-at-a-time dispensing helps minimize waste. Dispenser may be mounted vertically or horizontally.Package Includes: (4) EZ-Fit Gaskets
Additional information
| Weight | 3.6700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.00 × 7.50 × 7.25 in |
| Width | 7.25" |
| Height | 23.75" |
| Depth | 7.25" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Compliance Standards | NSF Certified |
| Color(s) | Black |
| Special Features | 8 oz to 46 oz |
| Package Includes | (4) EZ-Fit Gaskets |
| Diameter | 2.88" to 4.75" |
| Cup Capacity [Max] | 8 oz to 46 oz |
| Number of Cups | Varies |
| Global Product Type | Plastic Cup Dispensers |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 759376125502 |
| MPN | SAN C2410C |
| Brand | San Jamar® |
















Reviews
There are no reviews yet.