Executive Dispenser, For 150 ft x 3″ Rolls, Black, Includes (1) Refill Roll and (2) AA Batteries
Login to View Prices
This battery powered dispenser lets you create a sticky note in just the length you need—even banner size! Saves money and waste. Notes are extra sticky for stronger hold yet repositionable. The notes feature a center adhesive that keeps the notes from curling. Sleek design does not clutter your workspace. Comes with one 150 ft roll of sticky paper that is equal to 600 3 x 3 sticky notes. Works on two AA batteries (included).Package Includes: (1) Refill Roll; (2) AA Batteries
Additional information
| Weight | 1.4500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.50 × 5.00 × 5.50 in |
| Overall Height | 5.5" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Package Includes | (2) AA Batteries |
| Color(s) | Black |
| Refillable (Yes/No) | Yes |
| Overall Width | 5" |
| Overall Depth | 4.5" |
| Accepts Pad Size (W x H) | 150 ft x 3" |
| Notepad Dispenser Type | Self-Stick Pad Dispenser |
| Global Product Type | Desktop Roll-Format Note Dispensers |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 646380000232 |
| MPN | 0023 |
| Brand | Zip Notes™ |















Reviews
There are no reviews yet.