DURABLE DURAFIX Clip – 2.4″ Width – for Notes, Door, Reminder, Glass, Refrigerator, Cabinet, Appointment, Reminder – Residue-free, Easy to Use – 5Pack – Black
Additional information
| Brand | Durable Office Products Corp. |
|---|---|
| Product Type | Magnetic Clip |
| Product Color | Black |
| Height | 0.6" |
| Width | 2.4" |
| Brand Name | DURABLE |
| Features | Easy to Use |
| Manufacturer | Durable Office Products Corp. |
| Product Name | DURAFIX Clip |
| Application/Usage | Appointment |
| Manufacturer Part Number | 470501 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Attach documents quickly and easily with the Durafix Clip. Simply stick the magnet to your chosen surface, open the clip, place the note inside and close. Self-adhesive attachment can be secured to smooth surfaces such as cabinets, fridges, glass doors and more. Self-adhesive will not leave a residue when removed. Versatile design allows you to attach it on the side or top of surfaces depending on your space.</p> <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1060523703.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 5 Pack |
DURABLE DURAFIX Clip – 2.4″ Width – for Notes, Door, Reminder, Glass, Refrigerator, Cabinet, Appointment, Reminder – Residue-free, Easy to Use – 5Pack – Silver
Additional information
| Brand | Durable Office Products Corp. |
|---|---|
| Product Type | Magnetic Clip |
| Product Color | Silver |
| Height | 0.6" |
| Width | 2.4" |
| Brand Name | DURABLE |
| Features | Easy to Use |
| Manufacturer | Durable Office Products Corp. |
| Product Name | DURAFIX Clip |
| Application/Usage | Appointment |
| Manufacturer Part Number | 470523 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Attach documents quickly and easily with the Durafix Clip. Simply stick the magnet to your chosen surface, open the clip, place the note inside and close. Self-adhesive attachment can be secured to smooth surfaces such as cabinets, fridges, glass doors and more. Self-adhesive will not leave a residue when removed. Versatile design allows you to attach it on the side or top of surfaces depending on your space.</p> <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1060523704.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 5 Pack |

























