Dixie Ultra&Reg Pathways 11 Heavyweight Paper Platters by Gp Pro
Login to View Prices
Dixie Ultra® Pathways 11″ Heavyweight Paper Platters by GP Pro – 125 / Pack – Pathways – Disposable – Microwave Safe – White, Brown, Green – Paper Body – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Table Ware |
| Container Type | Pack |
| Kitchenware Type | Platter |
| Disposable | Yes |
| Pattern | Pathways |
| Kitchenware Details | 1 x Platter |
| Microwave Safe | Yes |
| Quantity Per Container | 125 |
| Product Color | Green |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Certifications & Standards | <ul><li>Sustainable Forestry Initiative®, (SFI)</li><li>FDA</li></ul> |
| Brand Name | Dixie Ultra® |
| Features | Cut Resistant |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Pathways 11" Heavyweight Paper Platters by GP Pro |
| Product Line | Pathways |
| Manufacturer Part Number | SX11PLPATH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Oval paper plate features a moisture-resistant surface that's perfect for dry or wet foods. Unique shape holds more food and is durable enough to hold the weight of a variety of foods. Multilayer design is cut-resistant for reliable use. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022221870.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Dixie Ultra&Reg Pathways 11 Heavyweight Paper Platters by Gp Pro
Login to View Prices
Dixie Ultra® Pathways 11″ Heavyweight Paper Platters by GP Pro – 125 / Pack – Pathways – Disposable – Microwave Safe – White, Brown, Green – Paper Body – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Table Ware |
| Container Type | Pack |
| Kitchenware Type | Platter |
| Disposable | Yes |
| Pattern | Pathways |
| Kitchenware Details | 1 x Platter |
| Microwave Safe | Yes |
| Quantity Per Container | 125 |
| Product Color | Green |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Certifications & Standards | <ul><li>Sustainable Forestry Initiative®, (SFI)</li><li>FDA</li></ul> |
| Brand Name | Dixie Ultra® |
| Features | Cut Resistant |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Pathways 11" Heavyweight Paper Platters by GP Pro |
| Product Line | Pathways |
| Manufacturer Part Number | SX11PLPATH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Oval paper plate features a moisture-resistant surface that's perfect for dry or wet foods. Unique shape holds more food and is durable enough to hold the weight of a variety of foods. Multilayer design is cut-resistant for reliable use. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022221870.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Dixie Ultra&Reg Pathways 11 Heavyweight Paper Platters by Gp Pro
Login to View Prices
Dixie Ultra® Pathways 11″ Heavyweight Paper Platters by GP Pro – 125 / Pack – Pathways – Disposable – Microwave Safe – White, Brown, Green – Paper Body – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Table Ware |
| Container Type | Pack |
| Kitchenware Type | Platter |
| Disposable | Yes |
| Pattern | Pathways |
| Kitchenware Details | 1 x Platter |
| Microwave Safe | Yes |
| Quantity Per Container | 125 |
| Product Color | Green |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Certifications & Standards | <ul><li>Sustainable Forestry Initiative®, (SFI)</li><li>FDA</li></ul> |
| Brand Name | Dixie Ultra® |
| Features | Cut Resistant |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Pathways 11" Heavyweight Paper Platters by GP Pro |
| Product Line | Pathways |
| Manufacturer Part Number | SX11PLPATH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Oval paper plate features a moisture-resistant surface that's perfect for dry or wet foods. Unique shape holds more food and is durable enough to hold the weight of a variety of foods. Multilayer design is cut-resistant for reliable use. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022221870.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Dixie Ultra&Reg Pathways 11 Heavyweight Paper Platters by Gp Pro
Login to View Prices
Dixie Ultra® Pathways 11″ Heavyweight Paper Platters by GP Pro – 125 / Pack – Pathways – Disposable – Microwave Safe – White, Brown, Green – Paper Body – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Table Ware |
| Container Type | Pack |
| Kitchenware Type | Platter |
| Disposable | Yes |
| Pattern | Pathways |
| Kitchenware Details | 1 x Platter |
| Microwave Safe | Yes |
| Quantity Per Container | 125 |
| Product Color | Green |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Certifications & Standards | <ul><li>Sustainable Forestry Initiative®, (SFI)</li><li>FDA</li></ul> |
| Brand Name | Dixie Ultra® |
| Features | Cut Resistant |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Pathways 11" Heavyweight Paper Platters by GP Pro |
| Product Line | Pathways |
| Manufacturer Part Number | SX11PLPATH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Oval paper plate features a moisture-resistant surface that's perfect for dry or wet foods. Unique shape holds more food and is durable enough to hold the weight of a variety of foods. Multilayer design is cut-resistant for reliable use. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022221870.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |









