Dixie Countertop Napkin Dispenser

Login to View Prices
Dixie Countertop Napkin Dispenser – Full Fold Dispenser – 255 x Napkin – 5.9″ Height x 7.9″ Width x 11.5″ Depth – Steel – Black, Chrome – Durable – 1 Each
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Napkin Dispenser |
| Sheet Width Supported | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Sheet Length Supported | 6.50" |
| Product Color | Chrome |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Full Fold |
| Height | 5.9" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 11.5" |
| Capacity | 255 x Napkin |
| Brand Name | Dixie |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Countertop Napkin Dispenser |
| Product Line | MorNap |
| Manufacturer Part Number | 51202 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cafeteria napkin dispenser holds up to 225 MorNap or 255 MorNap Jr. napkins and delivers quick, consistent access to napkins. Ideal in busy foodservice areas. Durable steel construction holds up in high-traffic areas. Full-fold napkin dispenser holds 5" x 6-1/2" folded napkins.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Dixie Countertop Napkin Dispenser – Full Fold Dispenser – 255 x Napkin – 5.9″ Height x 7.9″ Width x 11.5″ Depth – Steel – Black, Chrome – Durable – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Napkin Dispenser |
| Sheet Width Supported | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Sheet Length Supported | 6.50" |
| Product Color | Chrome |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Full Fold |
| Height | 5.9" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 11.5" |
| Capacity | 255 x Napkin |
| Brand Name | Dixie |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Countertop Napkin Dispenser |
| Product Line | MorNap |
| Manufacturer Part Number | 51202CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cafeteria napkin dispenser holds up to 225 MorNap or 255 MorNap Jr. napkins and delivers quick, consistent access to napkins. Ideal in busy foodservice areas. Durable steel construction holds up in high-traffic areas. Full-fold napkin dispenser holds 5" x 6-1/2" folded napkins.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |



