Diversey ENDUST Free Dusting & Cleaning Spray – Ready-To-Use Aerosol – 10.02 oz (0.63 lb) – 1 Each – Clear
Additional information
| Brand | Diversey, Inc |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Cleaner Weight | 10.02 oz (0.63 lb) |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Aerosol |
| Brand Name | Diversey |
| Features | Easy to Use |
| Manufacturer | Diversey, Inc |
| Product Name | ENDUST Free Dusting & Cleaning Spray |
| Product Line | ENDUST |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | CB507501 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Endust Free Hypoallergenic Dusting and Cleaning Spray features a hypoallergenic formula to remove at least 85 percent of allergens from hard surfaces with less irritating ingredients. It's also free of perfumes and fragrances to help prevent irritation from strong smells. Easy-to-use spray quickly and easily picks up dust and removes allergens, fingerprints and smudges from just about anywhere. Advanced solution removes up to 92 percent more dust mite allergens than dry dusting. Cleaner is certified asthma-friendly and allergy-friendly by the Asthma and Allergy Foundation of America.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Dirt Remover |
Diversey ENDUST Free Dusting & Cleaning Spray – Ready-To-Use Aerosol – 10.02 oz (0.63 lb) – 6 / Carton – Clear
Additional information
| Brand | Diversey, Inc |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Cleaner Weight | 10.02 oz (0.63 lb) |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Aerosol |
| Brand Name | Diversey |
| Features | Easy to Use |
| Manufacturer | Diversey, Inc |
| Product Name | ENDUST Free Dusting & Cleaning Spray |
| Product Line | ENDUST |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | CB507501CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Endust Free Hypoallergenic Dusting and Cleaning Spray features a hypoallergenic formula to remove at least 85 percent of allergens from hard surfaces with less irritating ingredients. It's also free of perfumes and fragrances to help prevent irritation from strong smells. Easy-to-use spray quickly and easily picks up dust and removes allergens, fingerprints and smudges from just about anywhere. Advanced solution removes up to 92 percent more dust mite allergens than dry dusting. Cleaner is certified asthma-friendly and allergy-friendly by the Asthma and Allergy Foundation of America.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Recommended Use | Allergen Remover |
Diversey ENDUST Free Dusting & Cleaning Spray – Ready-To-Use Aerosol – 10.02 oz (0.63 lb) – 1 Each – Clear
Additional information
| Brand | Diversey, Inc |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Cleaner Weight | 10.02 oz (0.63 lb) |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Aerosol |
| Brand Name | Diversey |
| Features | Easy to Use |
| Manufacturer | Diversey, Inc |
| Product Name | ENDUST Free Dusting & Cleaning Spray |
| Product Line | ENDUST |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | CB507501 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Endust Free Hypoallergenic Dusting and Cleaning Spray features a hypoallergenic formula to remove at least 85 percent of allergens from hard surfaces with less irritating ingredients. It's also free of perfumes and fragrances to help prevent irritation from strong smells. Easy-to-use spray quickly and easily picks up dust and removes allergens, fingerprints and smudges from just about anywhere. Advanced solution removes up to 92 percent more dust mite allergens than dry dusting. Cleaner is certified asthma-friendly and allergy-friendly by the Asthma and Allergy Foundation of America.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Dirt Remover |
Diversey ENDUST Free Dusting & Cleaning Spray – Ready-To-Use Aerosol – 10.02 oz (0.63 lb) – 6 / Carton – Clear
Additional information
| Brand | Diversey, Inc |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Cleaner Weight | 10.02 oz (0.63 lb) |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Aerosol |
| Brand Name | Diversey |
| Features | Easy to Use |
| Manufacturer | Diversey, Inc |
| Product Name | ENDUST Free Dusting & Cleaning Spray |
| Product Line | ENDUST |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | CB507501CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Endust Free Hypoallergenic Dusting and Cleaning Spray features a hypoallergenic formula to remove at least 85 percent of allergens from hard surfaces with less irritating ingredients. It's also free of perfumes and fragrances to help prevent irritation from strong smells. Easy-to-use spray quickly and easily picks up dust and removes allergens, fingerprints and smudges from just about anywhere. Advanced solution removes up to 92 percent more dust mite allergens than dry dusting. Cleaner is certified asthma-friendly and allergy-friendly by the Asthma and Allergy Foundation of America.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Recommended Use | Allergen Remover |





















