Digital Carbonless Paper, 3-Part, 8.5 x 11, White/Canary/Pink, 835/Carton
Login to View Prices
Save time and inventory by creating forms on an “as needed” basis.
Additional information
| Weight | 15.9500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.75 × 10.38 × 9.00 in |
| Sequence | Reverse |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Print Color(s) | Black |
| Global Product Type | Multipart Paper Sheets |
| Paper/Media Color(s) | White/Canary/Pink |
| Number of Parts | 3 |
| Color Family | Multicolor |
| Paper Finish | Coated |
| Machine Compatibility | Laser Printers |
| Paper Basis Weight (lb) | 20 lb Bond |
| Sheet/Roll Size | 8.5 x 11 |
| Special Features | Three-Part—Collated, 835 sets. |
| Sheets Per Unit | 835 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 089243591056 |
| MPN | 59105 |
| Brand | Iconex™ |









Reviews
There are no reviews yet.