Die-Cut File Folder Labels, 0.66″ x 3.4″, White, 300 Labels/Roll
Login to View Prices
Pre-sized for the job; no need to measure and cut! High resolution. Easy peel.
Additional information
| Weight | 0.3000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.50 × 4.50 × 2.00 in |
| Label Size - text | 0.66" x 3.4" |
| Global Product Type | Label Maker Filing Labels |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Labels Per Unit | 300 |
| Labels Per Roll | 300 |
| Ship Class Code | G |
| Adhesive | Permanent Self-Adhesive |
| Label Color(s) | White |
| Rolls Per Unit | 1 |
| Material(s) | Paper |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Machine Compatibility | Brother QL-500, QL-570, QL-1050 |
| UPC | 012502611677 |
| MPN | DK1203 |
| Brand | Brother |














Reviews
There are no reviews yet.