DeWALT® Self Leveling 3 Beam Line Laser DW089K 50′ Range 1/8″” Accuracy
Login to View Prices
DEWALT SELF LEVELING 3 BEAM LINE LASER DW089K 50′ RANGE 1/8″” ACCURACY FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX; PADDING-TOP 5PX; PADDING-BOTTOM 5PX;”” ACCURATE TO +/- 1/8″” 30′ FOR LEVEL APPLICATIONS BUILT-IN MAGNETIC PIVOT BRACKET MOUNTS EASILY ON METAL SURFACES OVERMOLDED HOUSING HELPS MAINTAIN CALIBRATION UNDER JOBSITE CONDITIONS 1-BUTTON OPERATION AND CONTROL PANEL FOR EASE OF USE
Additional information
| Weight | 4.9000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.31 × 10.63 × 4.81 in |
| Fob Origin | In Stock |
| Hazmat Indicator | N |
| Proposition65 Key CA | Y |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | Y |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Color | Red |
| UNSPSC | 27111802 |
| Country of Origin | CN |
| UPC | 885911231411 |
| MPN | DW089K |
| Brand | Dewalt |






Reviews
There are no reviews yet.