Deluxe Mesh Stacking Side Load Tray, 1 Section, Legal Size Files, 17″ x 10.88″ x 2.5″, Black
Login to View Prices
164 in stock
SKU:
UNV20012
Categories: Desktop Tools & Accessories, SCHOOL SUPPLIES
Tray keeps papers organized. Stackable to maximize desktop space. Interlocking feet ensure secure stacking of up to five trays.
Additional information
| Weight | 0.7300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.97 × 10.83 × 2.56 in |
| For File Size | Legal |
| Depth | 10.88" |
| Width | 17" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Material(s) | Metal Mesh |
| Height | 2.5" |
| Global Product Type | Horizontal & Stacking Desktop Document Racks & Sorters |
| Color(s) | Black |
| Color Family | Black |
| Load Orientation | Side |
| Number of Compartments | 1 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547200124 |
| MPN | UNV20012 |
| Brand | Universal® |
Be the first to review “Deluxe Mesh Stacking Side Load Tray, 1 Section, Legal Size Files, 17″ x 10.88″ x 2.5″, Black” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.