Deflecto Standsafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart
Login to View Prices
Deflecto StandSafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart – 50 / Carton – 20″ Width x 20″ Height – Vinyl – Clear
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Floor Decal |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Vinyl |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 20" |
| Width | 20" |
| Brand Name | Deflecto |
| Length | 0.1" |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | StandSafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart |
| Manufacturer Part Number | PSDD20SIXF50 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Protect your customers and clients from COVID-19 and other virus exposures by ensuring they maintain a safe distance while standing in line with these personal spacing disks. Printed graphic on the top surface reminds customers to stay 6' apart. Repositionable vinyl disks provide durable performance and a flexible design for customer lines. SureGrip coating keeps the mats in place on tile and other hard floor surfaces.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Carton |
Deflecto Standsafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart
Login to View Prices
Deflecto StandSafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart – 6 / Pack – 6 Feet Apart Design – 20″ Width x 20″ Height – Repositionable, Durable, Flexible – Polyvinyl Chloride (PVC), Vinyl – Clear, Medium Blue
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Floor Decal |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Product Color | Medium Blue |
| Product Material | Vinyl |
| Placement | Floor |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 20" |
| Width | 20" |
| Depth | 0.1" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Flexible |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | StandSafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart |
| Printed Design/Pattern/Texture | 6 Feet Apart |
| Product Line | StandSafe |
| Application/Usage | Hard Floor Surface |
| Manufacturer Part Number | PSDD20SIXFT/6 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Protect your customers and clients from COVID-19 and other virus exposures by ensuring they maintain a safe distance while standing in line with these personal spacing disks. Printed graphic on the top surface reminds customers to stay 6' apart. Repositionable vinyl disks provide durable performance and a flexible design for customer lines. SureGrip coating keeps the mats in place on tile and other hard floor surfaces.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Weight (Approximate) | 14.40 oz |
Deflecto Standsafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart
Login to View Prices
Deflecto StandSafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart – 50 / Carton – 20″ Width x 20″ Height – Vinyl – Clear
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Floor Decal |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Vinyl |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 20" |
| Width | 20" |
| Brand Name | Deflecto |
| Length | 0.1" |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | StandSafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart |
| Manufacturer Part Number | PSDD20SIXF50 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Protect your customers and clients from COVID-19 and other virus exposures by ensuring they maintain a safe distance while standing in line with these personal spacing disks. Printed graphic on the top surface reminds customers to stay 6' apart. Repositionable vinyl disks provide durable performance and a flexible design for customer lines. SureGrip coating keeps the mats in place on tile and other hard floor surfaces.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Carton |
Deflecto Standsafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart
Login to View Prices
Deflecto StandSafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart – 6 / Pack – 6 Feet Apart Design – 20″ Width x 20″ Height – Repositionable, Durable, Flexible – Polyvinyl Chloride (PVC), Vinyl – Clear, Medium Blue
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Floor Decal |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Product Color | Medium Blue |
| Product Material | Vinyl |
| Placement | Floor |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 20" |
| Width | 20" |
| Depth | 0.1" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Flexible |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | StandSafe Personal Spacing Disks-6 Feet Apart |
| Printed Design/Pattern/Texture | 6 Feet Apart |
| Product Line | StandSafe |
| Application/Usage | Hard Floor Surface |
| Manufacturer Part Number | PSDD20SIXFT/6 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Protect your customers and clients from COVID-19 and other virus exposures by ensuring they maintain a safe distance while standing in line with these personal spacing disks. Printed graphic on the top surface reminds customers to stay 6' apart. Repositionable vinyl disks provide durable performance and a flexible design for customer lines. SureGrip coating keeps the mats in place on tile and other hard floor surfaces.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Weight (Approximate) | 14.40 oz |













