Deflecto Stackable Cube Organizer – 2 Compartment(s) – 6″ Height x 6″ Width x 6″ Depth – Desktop – Stackable – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Stackable Cube Organizer |
| Manufacturer Part Number | 350701 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ideal for a variety of office supplies, this cube organizer holds small supplies to keep your desk clutter-free. Included clip links this plastic cube together with other cubes for a custom modular system. Keep everything in reach and save space with stacking design. Clear plastic lets you easily see what's inside. Divider is removable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Cube Organizer</li><li>Divider</li><li>Clip</li></ul> |
Deflecto Stackable Cube Organizer

Login to View Prices
Deflecto Stackable Cube Organizer – 2 Drawer(s) – 6″ Height x 6″ Width x 7.5″ Depth – Desktop – Stackable – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Drawers | 2 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 7.5" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Stackable Cube Organizer |
| Manufacturer Part Number | 350101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ideal for a variety of office supplies, this cube organizer holds small supplies to keep your desk clutter-free. Included clip links this plastic cube together with other cubes for a custom modular system. Keep everything in reach and save space with stacking design. Clear plastic lets you easily see what's inside. Two drawers are removable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Cube Organizer</li><li>Drawer</li><li>Clip</li></ul> |
Deflecto Stackable Cube Organizer – 1 Drawer(s) – 6″ Height x 6″ Width x 7.2″ Depth – Stackable, Removable Drawer, Removable Divider, Sturdy – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Drawers | 1 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Cube |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 7.2" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Stackable Cube Organizer |
| Application/Usage | Office Supplies |
| Manufacturer Part Number | 350801 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Stackable plastic desktop cube organizer holds small supplies to keep your desk clutter-free. Included clips link cube together with other cubes for a custom system. Keep everything in reach and save space with the stacking design. The single drawer is removable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Stackable Plastic Desktop Cube</li><li>Clips</li></ul> |
Deflecto Stackable Cube Organizer – 1 Compartment(s) – 6″ Height x 12″ Width x 6″ Depth – Stackable, Sturdy, Removable Divider, Removable Drawer – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Compartments | 1 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Cube |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Removable Drawer |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Stackable Cube Organizer |
| Application/Usage | Office Supplies |
| Manufacturer Part Number | 350501 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ideal for a variety of office supplies, this double-cube organizer holds small supplies to keep your desk clutter-free. Included clip links this plastic cube together with other cubes for a custom system. Keep everything in reach and save space with stacking design. Clear plastic lets you easily see what's inside.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Deflecto Stackable Cube Organizer – 2 Compartment(s) – 6″ Height x 6″ Width x 6″ Depth – Desktop – Stackable – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Stackable Cube Organizer |
| Manufacturer Part Number | 350701 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ideal for a variety of office supplies, this cube organizer holds small supplies to keep your desk clutter-free. Included clip links this plastic cube together with other cubes for a custom modular system. Keep everything in reach and save space with stacking design. Clear plastic lets you easily see what's inside. Divider is removable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Cube Organizer</li><li>Divider</li><li>Clip</li></ul> |
Deflecto Stackable Cube Organizer – 1 Compartment(s) – 6″ Height x 12″ Width x 6″ Depth – Stackable, Sturdy, Removable Divider, Removable Drawer – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Compartments | 1 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Cube |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Removable Drawer |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Stackable Cube Organizer |
| Application/Usage | Office Supplies |
| Manufacturer Part Number | 350501 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ideal for a variety of office supplies, this double-cube organizer holds small supplies to keep your desk clutter-free. Included clip links this plastic cube together with other cubes for a custom system. Keep everything in reach and save space with stacking design. Clear plastic lets you easily see what's inside.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Deflecto Stackable Cube Organizer

Login to View Prices
Deflecto Stackable Cube Organizer – 4 Compartment(s) – 6″ Height x 6″ Width x 7.3″ Depth – Desktop – Stackable – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Compartments | 4 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 7.3" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Stackable Cube Organizer |
| Manufacturer Part Number | 350201 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ideal for a variety of office supplies, this cube organizer holds small supplies to keep your desk clutter-free. Included clip links this plastic cube together with other cubes for a custom modular system. Keep everything in reach and save space with stacking design. Clear plastic lets you easily see what's inside. X-shaped divider is removable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Cube Organizer</li><li>Divider</li><li>Clip</li></ul> |
Deflecto Stackable Cube Organizer

Login to View Prices
Deflecto Stackable Cube Organizer – 4 Drawer(s) – 6″ Height x 6″ Width x 7.3″ Depth – Desktop – Stackable – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Drawers | 4 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 7.3" |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Stackable Cube Organizer |
| Manufacturer Part Number | 350301 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ideal for a variety of office supplies, this cube organizer holds small supplies to keep your desk clutter-free. Included clip links this plastic cube together with other cubes for a custom modular system. Keep everything in reach and save space with stacking design. Clear plastic lets you easily see what's inside. Four drawers are removable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Cube Organizer</li><li>Drawer</li><li>Clip</li></ul> |
Deflecto Stackable Cube Organizer

Login to View Prices
Deflecto Stackable Cube Organizer – 1 Compartment(s) – 6″ Height x 6″ Width x 6″ Depth – Desktop – Stackable – Clear – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Compartments | 1 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Deflecto |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Stackable Cube Organizer |
| Manufacturer Part Number | 350401 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ideal for a variety of office supplies, this cube organizer holds small supplies to keep your desk clutter-free. Included clip links this plastic cube together with other cubes for a custom modular system. Keep everything in reach and save space with stacking design.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Cube Organizer</li><li>Clip</li></ul> |





















