Deflecto Countertop Safety Barrier with Pass Through
Login to View Prices
Deflecto Countertop Safety Barrier with Pass Through – 27″ Width x 23.8″ Height x 6″ Length – 2 / Carton – Clear – Acrylic
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Sneeze Guard |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 23.8" |
| Width | 27" |
| Brand Name | Deflecto |
| Form Factor | Countertop |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Countertop Safety Barrier with Pass Through |
| Product Line | Personal Protection |
| Manufacturer Part Number | PBCTA2724P |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Protect employees and customers from COVID-19 and other virus exposures with this countertop safety barrier. Large construction provides added protection from respiratory droplets. Pass-through window provides a safe way to exchange items. Freestanding barrier is easy to move and reposition as needed. Clear view and flexible design accommodate a variety of uses. Safety barrier is perfect for those who work with the public or near others.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Weight (Approximate) | 11 lb |
Deflecto Countertop Safety Barrier with Pass Through
Login to View Prices
Deflecto Countertop Safety Barrier with Pass Through – 27″ Width x 23.8″ Height x 6″ Length – 2 / Carton – Clear – Acrylic
Additional information
| Brand | Deflecto, LLC |
|---|---|
| Product Type | Sneeze Guard |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 23.8" |
| Width | 27" |
| Brand Name | Deflecto |
| Form Factor | Countertop |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Product Name | Countertop Safety Barrier with Pass Through |
| Product Line | Personal Protection |
| Manufacturer Part Number | PBCTA2724P |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Protect employees and customers from COVID-19 and other virus exposures with this countertop safety barrier. Large construction provides added protection from respiratory droplets. Pass-through window provides a safe way to exchange items. Freestanding barrier is easy to move and reposition as needed. Clear view and flexible design accommodate a variety of uses. Safety barrier is perfect for those who work with the public or near others.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Weight (Approximate) | 11 lb |












