Day Runner Daily Planner Refill – Julian Dates – Daily – 1 Year – January 2024 – December 2024 – 7:00 AM to 6:00 PM – Quarter-hourly – 1 Day Single Page Layout – 5 1/2″ x 8 1/2″ Sheet Size – 7-ring – White – 8.5″ Height x 5.8″ Width – Tabbed, Hole-punched – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner Refill |
| Sheet Width | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 1 Year |
| Date Format | Daily |
| Sheet Height | 2002-08-01T05:00:00.000Z |
| Single Page Layout | 1 Day |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | 7-ring |
| Appointment Time | 7:00 AM to 6:00 PM – Quarter-hourly |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.5" |
| Width | 5.8" |
| Depth | 0.9" |
| Brand Name | Day Runner |
| Features | Hole-punched |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Daily Planner Refill |
| Manufacturer Part Number | 481125 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Daily calendar refill provides a detailed approach to planning your day with quarter-hourly appointment times in a simple, daily format on each page. Dated planning pages range 12 months from January to December. High-quality paper features superior ink bleed-resistance. One-page-per-day format includes quarter-hourly appointments from 7 AM to 7 PM with room for extra notes and expenses. Tabbed, two-page-per-month spreads feature ruled daily blocks for detailed planning and a column for notes. Pages measure 5-1/2" x 8-1/2" and are pre-punched for use in a seven-ring planner (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Qty | 12 |
Day Runner Daily Planner Refill – Julian Dates – Daily – 1 Year – January – December – 8:00 AM to 7:00 PM – Quarter-hourly – 1 Day Double Page Layout – 3 3/4″ x 6 3/4″ Sheet Size – White, Cream – Paper – Tabbed – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner Refill |
| Sheet Width | 2004-03-03T06:00:00.000Z |
| Time Period | 1 Year |
| Date Format | Daily |
| Sheet Height | 2004-06-03T05:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Day |
| Start Month | January |
| End Month | December |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | Cream |
| Product Material | Paper |
| Appointment Time | 8:00 AM to 7:00 PM – Quarter-hourly |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Day Runner |
| Features | Tabbed |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Daily Planner Refill |
| Product Line | PRO |
| Manufacturer Part Number | 471225 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Organize your appointments, tasks, notes and reminders with this Daily Monthly Planner Refill. The daily format is perfect for capturing every detail of your day-to-day schedule. Reuse your favorite cover year after year with daily refill pages. Dated planning pages range 12 months from January to December. Two-page-per-day spreads include hourly appointments from 8 AM to 7 PM and space for notes and priorities. Monthly spreads have ruled daily blocks and tabs for easy navigation. Loose-leaf pages measure 3-3/4" x 6-3/4" and fit six-ring, portable (size 3) organizers (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Day Runner Daily Planner Refill – Julian Dates – Daily – 1 Year – January 2024 – December 2024 – 8:00 AM to 5:00 PM – Quarter-hourly, 6:00 AM to 7:00 PM – Half-hourly – 1 Day Double Page Layout – 5 1/2″ x 8 1/2″ Sheet Size – White – Paper – Tabbed, Expense Log, Notes Area, Reference Calendar – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner Refill |
| Sheet Width | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 1 Year |
| Date Format | Daily |
| Sheet Height | 2002-08-01T05:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Day |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | China |
| Appointment Time | 6:00 AM to 7:00 PM – Half-hourly |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Day Runner |
| Features | Reference Calendar |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Daily Planner Refill |
| Product Line | PRO |
| Manufacturer Part Number | 481225 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>For more planning space, this daily refill set lays out each day across two pages with hourly appointment blocks and full page diary. Monthly overviews are also included for your convenience. Dated planning pages range 12 months from January to December. High-quality paper features superior ink bleed-resistance. Two-page-per-day spreads include hourly appointments from 8 AM to 7 PM, space to list priorities, track expenses and a full diary page for notes. Tabbed, two-page-per-month spreads feature ruled daily blocks for detailed planning and a column for notes. Desk-size (size 4) pages measure 5-1/2" x 8-1/2" and are pre-punched for use in a seven-ring planner binder (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Day Runner Daily Planner Refill – Julian Dates – Daily – 1 Year – January 2024 – December 2024 – 8:00 AM to 5:00 PM – Quarter-hourly, 6:00 AM to 7:00 PM – Half-hourly – 1 Day Double Page Layout – 8 1/2″ x 11″ Sheet Size – White – Paper – Tabbed, Expense Log, Notes Area, Reference Calendar – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner Refill |
| Sheet Width | 2002-08-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 1 Year |
| Date Format | Daily |
| Sheet Height | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Day |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | China |
| Appointment Time | 6:00 AM to 7:00 PM – Half-hourly |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Day Runner |
| Features | Reference Calendar |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Daily Planner Refill |
| Product Line | PRO |
| Manufacturer Part Number | 491225 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>For more planning space, this daily refill set lays out each day across two pages with hourly appointment blocks and full page diary. Monthly overviews are also included for your convenience. Dated planning pages range 12 months from January to December. High-quality paper features superior ink bleed-resistance. Two-page-per-day spreads include hourly appointments from 8 AM to 7 PM, space to list priorities, track expenses and a full diary page for notes. Tabbed, two-page-per-month spreads feature ruled daily blocks for detailed planning and a column for notes. Folio (size 5) pages measure 8-1/2" x 11" and are pre-punched for use in a seven-ring planner binder (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Day Runner Daily Planner Refill – Julian Dates – Daily – 1 Year – January 2024 – December 2024 – 7:00 AM to 6:00 PM – Quarter-hourly – 1 Day Single Page Layout – 5 1/2″ x 8 1/2″ Sheet Size – 7-ring – White – 8.5″ Height x 5.8″ Width – Tabbed, Hole-punched – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner Refill |
| Sheet Width | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 1 Year |
| Date Format | Daily |
| Sheet Height | 2002-08-01T05:00:00.000Z |
| Single Page Layout | 1 Day |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | 7-ring |
| Appointment Time | 7:00 AM to 6:00 PM – Quarter-hourly |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.5" |
| Width | 5.8" |
| Depth | 0.9" |
| Brand Name | Day Runner |
| Features | Hole-punched |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Daily Planner Refill |
| Manufacturer Part Number | 481125 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Daily calendar refill provides a detailed approach to planning your day with quarter-hourly appointment times in a simple, daily format on each page. Dated planning pages range 12 months from January to December. High-quality paper features superior ink bleed-resistance. One-page-per-day format includes quarter-hourly appointments from 7 AM to 7 PM with room for extra notes and expenses. Tabbed, two-page-per-month spreads feature ruled daily blocks for detailed planning and a column for notes. Pages measure 5-1/2" x 8-1/2" and are pre-punched for use in a seven-ring planner (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Day Runner Daily Planner Refill – Julian Dates – Daily – 1 Year – January 2024 – December 2024 – 7:00 AM to 6:00 PM – Quarter-hourly – 1 Day Single Page Layout – 5 1/2″ x 8 1/2″ Sheet Size – 7-ring – White – 8.5″ Height x 5.8″ Width – Tabbed, Hole-punched – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Planner Refill |
| Sheet Width | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 1 Year |
| Date Format | Daily |
| Sheet Height | 2002-08-01T05:00:00.000Z |
| Single Page Layout | 1 Day |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | 7-ring |
| Appointment Time | 7:00 AM to 6:00 PM – Quarter-hourly |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.5" |
| Width | 5.8" |
| Depth | 0.9" |
| Brand Name | Day Runner |
| Features | Hole-punched |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Daily Planner Refill |
| Manufacturer Part Number | 481125 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Daily calendar refill provides a detailed approach to planning your day with quarter-hourly appointment times in a simple, daily format on each page. Dated planning pages range 12 months from January to December. High-quality paper features superior ink bleed-resistance. One-page-per-day format includes quarter-hourly appointments from 7 AM to 7 PM with room for extra notes and expenses. Tabbed, two-page-per-month spreads feature ruled daily blocks for detailed planning and a column for notes. Pages measure 5-1/2" x 8-1/2" and are pre-punched for use in a seven-ring planner (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |










