Data Accessories Company Led Night Light with Alarm Clock
Login to View Prices
Data Accessories Company LED Night Light with Alarm Clock
Additional information
| Brand | Data Accessories Company |
|---|---|
| Product Type | Table Clock |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.9" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 4.1" |
| Brand Name | Data Accessories Company |
| Alarm Type | Snooze |
| Features | 12/24hr Format |
| Manufacturer | Data Accessories Company |
| Product Name | LED Night Light with Alarm Clock |
| Manufacturer Part Number | 21642 |
| Marketing Information | <p>Infinitely dimmable, LED Night Light with Alarm Clock features up to three alarm settings with snooze. Sleep mode gradually dims and turns off after 30 minutes for convenient use. Clock displays 12-hour or 24-hour options. Touch switch on top makes it easy to navigate. It includes a built-in, rechargeable battery.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Power Source | Battery |











