Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.5″ – Leather – Chocolate
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Tray |
| Product Color | Chocolate |
| Product Material | Leather |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Width | 10.5" |
| Brand Name | Dacasso |
| Length | 13.8" |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Single Front Load Tray |
| Application/Usage | Document Storage |
| Manufacturer Part Number | A3401 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Letter Tray features an open-front design to provide easy access to your letter-size documents. Top-grain leather adds professional style to any work space. Soft velveteen protects surfaces from scuffs and scratches. Letter tray can be used with Dacasso stacking posts (not included) for space-saving organization.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.6″ – Leather – Black
Additional information
| Brand | Dacasso Limited, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desk Tray |
| Product Color | Black |
| Product Material | Leather |
| Placement | Desktop |
| Height | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Width | 10.6" |
| Brand Name | Dacasso |
| Length | 13.8" |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Product Name | Single Front Load Tray |
| Application/Usage | Document Storage |
| Manufacturer Part Number | A1201 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Letter Tray is beautifully made with decorative stitching across the sides to make a subtle statement that works in any decor. Open-front design provides easy access to your documents. Top-grain leather adds professional style to any work space. Soft velveteen protects surfaces from scuffs and scratches. Letter-size tray can be used with Dacasso stacking posts (not included) for space-saving organization.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.6″ – Leather – Black
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.5″ – Leather – Chocolate
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.6″ – Leather – Black
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.5″ – Leather – Chocolate
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.6″ – Leather – Black
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.6″ – Leather – Black
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.5″ – Leather – Chocolate
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.5″ – Leather – Chocolate
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.6″ – Leather – Black
Dacasso Single Front Load Tray

Login to View Prices
Dacasso Single Front Load Tray – 2″ x 10.5″ – Leather – Chocolate








