Creativity Street Alphabet Beads – Skill Learning: Alphabet – Assorted
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Skill Developmental Toy |
| Skill Learning | Alphabet |
| Educational/Developmental Toy | Alphabet Bead |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.3" |
| Brand Name | Creativity Street |
| Features | Durable |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Alphabet Beads |
| Manufacturer Part Number | 3256 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Alphabet beads feature a hollow center that allows students to run string through each bead to let them personalize their jewelry, school projects or gifts. Durable pieces prevent cracking for projects that last. Easy-to-read design ensures your students will produce high-quality works of art.</p> |
| Packaged Quantity | 150 / Pack |
Creativity Street Alphabet Beads – Skill Learning: Alphabet – Assorted
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Skill Developmental Toy |
| Skill Learning | Alphabet |
| Educational/Developmental Toy | Alphabet Bead |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.3" |
| Brand Name | Creativity Street |
| Features | Durable |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Alphabet Beads |
| Manufacturer Part Number | 3256 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Alphabet beads feature a hollow center that allows students to run string through each bead to let them personalize their jewelry, school projects or gifts. Durable pieces prevent cracking for projects that last. Easy-to-read design ensures your students will produce high-quality works of art.</p> |
| Packaged Quantity | 150 / Pack |
Creativity Street Alphabet Beads – Skill Learning: Alphabet – White
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Skill Developmental Toy |
| Skill Learning | Alphabet |
| Educational/Developmental Toy | Alphabet Bead |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.3" |
| Brand Name | Creativity Street |
| Features | Durable |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Alphabet Beads |
| Manufacturer Part Number | 3255 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Alphabet beads feature a hollow center that allows students to run string through each bead to let them personalize their jewelry, school projects or gifts. Durable pieces prevent cracking for projects that last. Easy-to-read design ensures your students will produce high-quality works of art.</p> |
| Packaged Quantity | 150 / Pack |
Creativity Street Alphabet Beads – Skill Learning: Alphabet – White
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Skill Developmental Toy |
| Skill Learning | Alphabet |
| Educational/Developmental Toy | Alphabet Bead |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.3" |
| Brand Name | Creativity Street |
| Features | Durable |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Alphabet Beads |
| Manufacturer Part Number | 3255 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Alphabet beads feature a hollow center that allows students to run string through each bead to let them personalize their jewelry, school projects or gifts. Durable pieces prevent cracking for projects that last. Easy-to-read design ensures your students will produce high-quality works of art.</p> |
| Packaged Quantity | 150 / Pack |















