Cramer One Up Nonslip Folding Step Stool

Login to View Prices
Cramer One Up Nonslip Folding Step Stool – 1 Step – 9.5″ x 14.5″ x 11.3″ – Blue
Additional information
| Brand | Cramer, Inc |
|---|---|
| Product Type | Stool |
| Number Of Steps | 1 |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 14.5" |
| Depth | 11.3" |
| Brand Name | Cramer |
| Features | Foldable |
| Length | 9.5" |
| Manufacturer | Cramer, Inc |
| Product Name | One Up Nonslip Folding Step Stool |
| Manufacturer Part Number | 50051PK-63 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding step stool offers easy flip-open operation when you need it and then folds for convenient storage when not in use. The large 14" x 11" platform and nonslip rubber tread provide secure footing. High-density plastic construction makes this stool lightweight, yet extremely durable. Stool holds up to 250 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Cramer One Up Nonslip Folding Step Stool – 250 lb Load Capacity – 14″ x 11.5″ x 9.5″ – Gray
Additional information
| Brand | Cramer, Inc |
|---|---|
| Product Type | Stool |
| Seat Width | 14" |
| Seat Depth | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Stool Height | 9.50" |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.5" |
| Width | 14" |
| Depth | 11.5" |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Brand Name | Cramer |
| Features | Lightweight |
| Manufacturer | Cramer, Inc |
| Product Name | One Up Nonslip Folding Step Stool |
| Manufacturer Part Number | 50051PK82 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding step stool offers easy flip-open operation when you need it and then folds for convenient storage when not in use. The large 14" x 11" platform and nonslip rubber tread provide secure footing. High-density plastic construction makes this stool lightweight, yet extremely durable. Stool holds up to 250 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Cramer One Up Nonslip Folding Step Stool – 250 lb Load Capacity – 14″ x 11.5″ x 9.5″ – Gray
Additional information
| Brand | Cramer, Inc |
|---|---|
| Product Type | Stool |
| Seat Width | 14" |
| Seat Depth | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Stool Height | 9.50" |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.5" |
| Width | 14" |
| Depth | 11.5" |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Brand Name | Cramer |
| Features | Lightweight |
| Manufacturer | Cramer, Inc |
| Product Name | One Up Nonslip Folding Step Stool |
| Manufacturer Part Number | 50051PK82 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding step stool offers easy flip-open operation when you need it and then folds for convenient storage when not in use. The large 14" x 11" platform and nonslip rubber tread provide secure footing. High-density plastic construction makes this stool lightweight, yet extremely durable. Stool holds up to 250 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Cramer One Up Nonslip Folding Step Stool – 250 lb Load Capacity – 14″ x 11.5″ x 9.5″ – Gray
Additional information
| Brand | Cramer, Inc |
|---|---|
| Product Type | Stool |
| Seat Width | 14" |
| Seat Depth | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Stool Height | 9.50" |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.5" |
| Width | 14" |
| Depth | 11.5" |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Brand Name | Cramer |
| Features | Lightweight |
| Manufacturer | Cramer, Inc |
| Product Name | One Up Nonslip Folding Step Stool |
| Manufacturer Part Number | 50051PK82 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding step stool offers easy flip-open operation when you need it and then folds for convenient storage when not in use. The large 14" x 11" platform and nonslip rubber tread provide secure footing. High-density plastic construction makes this stool lightweight, yet extremely durable. Stool holds up to 250 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Cramer One Up Nonslip Folding Step Stool – 250 lb Load Capacity – 14″ x 11.5″ x 9.5″ – Gray
Additional information
| Brand | Cramer, Inc |
|---|---|
| Product Type | Stool |
| Seat Width | 14" |
| Seat Depth | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Stool Height | 9.50" |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.5" |
| Width | 14" |
| Depth | 11.5" |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Brand Name | Cramer |
| Features | Lightweight |
| Manufacturer | Cramer, Inc |
| Product Name | One Up Nonslip Folding Step Stool |
| Manufacturer Part Number | 50051PK82 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Folding step stool offers easy flip-open operation when you need it and then folds for convenient storage when not in use. The large 14" x 11" platform and nonslip rubber tread provide secure footing. High-density plastic construction makes this stool lightweight, yet extremely durable. Stool holds up to 250 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |





