Counter Cloth/Bar Mop, 15.5 x 17, White, Cotton, 60/Carton
Login to View Prices
Reuse these rags to soak up liquids on tables and bar counters. Terry bar mops are 100% cotton.
Additional information
| Weight | 9.3960 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.75 × 9.63 × 9.25 in |
| Application | General Purpose |
| Scent | Unscented |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 15.5" |
| Product Packaging | Bag |
| Material(s) | Cotton |
| Ship Class Code | C |
| Applicable Material | Multiple |
| Number of Towels/Wipes Per | 60 |
| Towel/Wipe Type | Washable Cleaning Cloth |
| Global Product Type | Washable Cleaning Cloths |
| Length | 17" |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 075289536656 |
| MPN | 536-60-5DZBX |
| Brand | HOSPECO® |












Reviews
There are no reviews yet.