COSCO Glossy 1/8″ Art Tape – 27 ft Length x 0.13″ Width – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Cosco Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Decorative Tape |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | COSCO |
| Manufacturer | Cosco Industries, Inc |
| Product Name | Glossy 1/8" Art Tape |
| Application/Usage | Crafting |
| Manufacturer Part Number | 98077 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Art tape is perfect for presentations, arts/crafts, charts and posters. Use to create neat lines, borders and more. Removable adhesive is specially made to come off your work cleanly without tearing the surface. Tape adheres to most surfaces, including paper, wood and ceramics. Glossy finish is smooth and looks great.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Tape Length | 27 ft |
| Tape Width | 0.13" |
COSCO Glossy 1/8″ Art Tape – 27 ft Length x 0.13″ Width – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Cosco Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Decorative Tape |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | COSCO |
| Manufacturer | Cosco Industries, Inc |
| Product Name | Glossy 1/8" Art Tape |
| Application/Usage | Crafting |
| Manufacturer Part Number | 98077 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Art tape is perfect for presentations, arts/crafts, charts and posters. Use to create neat lines, borders and more. Removable adhesive is specially made to come off your work cleanly without tearing the surface. Tape adheres to most surfaces, including paper, wood and ceramics. Glossy finish is smooth and looks great.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Tape Length | 27 ft |
| Tape Width | 0.13" |











