Correction Tape, Mini Economy, Non-Refillable, Clear/Red Applicator, 0.25″ x 275″, 10/Pack
Login to View Prices
123 in stock
SKU:
UNV75611
Categories: Correction Supplies, SCHOOL SUPPLIES
Convenient mini-size dispenser fits in pencil cases and most planners. Film-based white tape ensures reliable performance.
Additional information
| Weight | 0.0150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.20 × 3.66 × 1.84 in |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Non-Refillable Correction Tapes |
| Line Coverage | 1 |
| Tape Width | 0.25" |
| Special Features | Mini Economy Style |
| Case Color(s) | Clear/Red |
| Tape Length | 275" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547756119 |
| MPN | UNV75611 |
| Brand | Universal® |
Be the first to review “Correction Tape, Mini Economy, Non-Refillable, Clear/Red Applicator, 0.25″ x 275″, 10/Pack” Cancel reply

















Reviews
There are no reviews yet.