ControlTek Coin Trays for Pennies – Stackable – 1 x Coin Tray10 Coin Compartment(s) – Red – Plastic
Additional information
| Brand | CONTROLTEK USA |
|---|---|
| Product Type | Coin Tray |
| Number Of Coin Compartments | 10 |
| Product Color | Red |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.4" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 9.5" |
| Brand Name | ControlTek |
| Manufacturer | CONTROLTEK USA |
| Product Name | Coin Trays for Pennies – Stackable |
| Manufacturer Part Number | 560560 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Coin Tray provides convenient storage for your rolled pennies. For easy identification, it is ABA color-coded in red, and the denomination and capacity are etched in tray sides. Tray holds up to $5 of pennies. It is made of heavy-duty plastic to last longer. Easily stack with other ControlTek Coin Trays made of plastic to save desktop/countertop space. |
| Packaged Quantity | 1 Each |











