Conditioning Shampoo, Fresh Scent, 0.75 oz, 288/Carton
Login to View Prices
Conditioning shampoo is suitable for all hair types. Specially formulated for mildness and ideal for everyday use. Leaves hair feeling soft and clean with a fresh fragrance. Comes in a tube with convenient, easy-to-open flip-top cap.
Additional information
| Weight | 18.5200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.60 × 9.50 × 9.00 in |
| Product Packaging | Tube |
| Personal Soaps Application | Hair |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Volume Capacity | 0.75 oz |
| Soap Type | Shampoo |
| Global Product Type | Travel/Amenity Shampoo/Conditioner |
| Scent | Fresh |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 816093010679 |
| MPN | PNN 750 |
| Brand | Pure & Natural™ |














Reviews
There are no reviews yet.