Compucessory Wireless Laser Presenter – Bright Green Light – 1 Each
Additional information
| Brand | Compucessory |
|---|---|
| Product Type | Laser Pointer |
| Battery Size Supported | AAA |
| Number Of Batteries Supported | 2 |
| Additional Control | Screen Black Out |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Light Color | Bright Green |
| Height | 1.8" |
| Width | 3.8" |
| Brand Name | Compucessory |
| Features | Battery Indicator |
| Length | 7.5" |
| Manufacturer | Compucessory |
| Product Name | Wireless Laser Presenter |
| Application/Usage | Presentation |
| Manufacturer Part Number | 3162 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Wireless presenter features a bright, green laser pointer to ensure it's easy to see on any presentation screen, even in a brightly lit room. Easy-to-use operation combines functions of page up, page down, play slides and quick black screen for more control during your presentation. Vibration function provides a convenient reminder to help you keep track of time. LCD timer and battery-power indicator prevent unexpected runout. Volume buttons provide a simple way to adjust your audio as needed. Auto shutoff when the receiver is stored in presenter ensures efficient operation. Presenter requires two AAA batteries (sold separately). Wireless range is up to 98.4' (30 meters). <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1064679928.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Additional Information | <p>Wireless Operating Distance: 98.42 feet (30 meters)</p> |
Compucessory Wireless Laser Presenter – Bright Green Light – 1 Each
Additional information
| Brand | Compucessory |
|---|---|
| Product Type | Laser Pointer |
| Battery Size Supported | AAA |
| Number Of Batteries Supported | 2 |
| Additional Control | Screen Black Out |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Light Color | Bright Green |
| Height | 1.8" |
| Width | 3.8" |
| Brand Name | Compucessory |
| Features | Battery Indicator |
| Length | 7.5" |
| Manufacturer | Compucessory |
| Product Name | Wireless Laser Presenter |
| Application/Usage | Presentation |
| Manufacturer Part Number | 3162 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Wireless presenter features a bright, green laser pointer to ensure it's easy to see on any presentation screen, even in a brightly lit room. Easy-to-use operation combines functions of page up, page down, play slides and quick black screen for more control during your presentation. Vibration function provides a convenient reminder to help you keep track of time. LCD timer and battery-power indicator prevent unexpected runout. Volume buttons provide a simple way to adjust your audio as needed. Auto shutoff when the receiver is stored in presenter ensures efficient operation. Presenter requires two AAA batteries (sold separately). Wireless range is up to 98.4' (30 meters). <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1064679928.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Additional Information | <p>Wireless Operating Distance: 98.42 feet (30 meters)</p> |
















