Keep your computer and electronics clean, dust-free, and running efficiently with this compressed air duster. Quickly remove dust and dirt from difficult to reach areas. 100% Ozone safe and moisture free, safe to use on most equipment. Removable straw for pinpoint cleaning. Safety enhanced can contains a bitterant to discourage inhalant abuse.
Additional information
| Weight | 5.2800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.68 × 5.12 × 8.35 in |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Ship Class Code | J |
| Propellant | 152A |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Can |
| Volume Capacity | 10 oz |
| Global Product Type | Compressed Air Dusters |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 686024002499 |
| MPN | IVR10016 |
| Brand | Innovera® |















Reviews
There are no reviews yet.