Compact Vertical 2-Roll Coreless Tissue Dispenser, 14.06 x 6.69 x 8.19, Black
Login to View Prices
Attractive dispenser delivers up to 3,000 two-ply sheets of tissue, which is six times the capacity of standard single two-ply rolls. Automatic drop-down for continuous service. Mounting brackets provide easy installation. Holds up to two 5 3/4” diameter Compact Coreless rolls (sold separately).
Additional information
| Weight | 2.5500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.06 × 8.19 × 6.69 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Depth | 6.69" |
| Color(s) | Black |
| Ship Class Code | C |
| Global Product Type | Coreless Standard Roll, Twin Toilet Paper Dispensers |
| Material(s) | Steel |
| For Roll Size | 3.85" x 4.05" |
| Dispenser Capacity (text) | Holds Two Rolls |
| Roll Type | Coreless |
| Width | 14.06" |
| Height | 8.19" |
| For Use With | Georgia Pacific 19371, 19372, 19374, 19375, 19376, 19378 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 036500306830 |
| MPN | 56790A |
| Brand | Georgia Pacific® Professional |














Reviews
There are no reviews yet.