Chief Desktop Power Center – Desktop, Tabletop – Black – 1 Pack
Additional information
| Brand | Legrand Group |
|---|---|
| Product Type | Power Outlet |
| Receptacle Type | AC Power |
| Power Cable Length | 6 ft |
| Product Color | Black |
| Receptacles Detail | 2 x AC Power |
| Country Of Origin | China |
| Height | 4.9" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 2.3" |
| Brand Name | Chief |
| Form Factor | Tabletop |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Product Name | Desktop Power Center |
| Manufacturer Part Number | WSPC220CBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Desktop Power Center offers a sleek, easy-to-install solution that mounts directly on surfaces and minimizes cord clutter. Smart charging capability automatically recognizes the device and adjusts the speed of the charge. 6' power cord with pass-thru plug lets you connect the unit to any outlet. Sleek, slim design fits unobtrusively on worksurfaces. Power center is perfect for desks, tabletops and workstations.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Chief Desktop Power Center – Desktop, Tabletop – White – 1 Pack
Additional information
| Brand | Legrand Group |
|---|---|
| Product Type | Power Outlet |
| Receptacle Type | AC Power |
| Power Cable Length | 6 ft |
| Product Color | White |
| Receptacles Detail | 2 x AC Power |
| Country Of Origin | China |
| Height | 4.9" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 2.3" |
| Brand Name | Chief |
| Form Factor | Tabletop |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Product Name | Desktop Power Center |
| Manufacturer Part Number | WSPC220CWH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Desktop Power Center offers a sleek, easy-to-install solution that mounts directly on surfaces and minimizes cord clutter. Smart charging capability automatically recognizes the device and adjusts the speed of the charge. 6' power cord with pass-thru plug lets you connect the unit to any outlet. Sleek, slim design fits unobtrusively on worksurfaces. Power center is perfect for desks, tabletops and workstations.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Chief Desktop Power Center – Desktop, Tabletop – Black – 1 Pack
Additional information
| Brand | Legrand Group |
|---|---|
| Product Type | Power Outlet |
| Receptacle Type | AC Power |
| Power Cable Length | 6 ft |
| Product Color | Black |
| Receptacles Detail | 2 x AC Power |
| Country Of Origin | China |
| Height | 4.9" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 2.3" |
| Brand Name | Chief |
| Form Factor | Tabletop |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Product Name | Desktop Power Center |
| Manufacturer Part Number | WSPC220CBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Desktop Power Center offers a sleek, easy-to-install solution that mounts directly on surfaces and minimizes cord clutter. Smart charging capability automatically recognizes the device and adjusts the speed of the charge. 6' power cord with pass-thru plug lets you connect the unit to any outlet. Sleek, slim design fits unobtrusively on worksurfaces. Power center is perfect for desks, tabletops and workstations.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Chief Desktop Power Center – Desktop, Tabletop – White – 1 Pack
Additional information
| Brand | Legrand Group |
|---|---|
| Product Type | Power Outlet |
| Receptacle Type | AC Power |
| Power Cable Length | 6 ft |
| Product Color | White |
| Receptacles Detail | 2 x AC Power |
| Country Of Origin | China |
| Height | 4.9" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 2.3" |
| Brand Name | Chief |
| Form Factor | Tabletop |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Product Name | Desktop Power Center |
| Manufacturer Part Number | WSPC220CWH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Desktop Power Center offers a sleek, easy-to-install solution that mounts directly on surfaces and minimizes cord clutter. Smart charging capability automatically recognizes the device and adjusts the speed of the charge. 6' power cord with pass-thru plug lets you connect the unit to any outlet. Sleek, slim design fits unobtrusively on worksurfaces. Power center is perfect for desks, tabletops and workstations.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |



















