CEP Ellypse Letter Tray – 500 x Sheet – 3.3″ Height x 10.9″ Width x 15″ Depth – Desktop – Mint – Polystyrene – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Desk Tray |
| Item Capacity | 500 x Sheet |
| File Size Supported | Letter |
| Product Color | Mint |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | France |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.3" |
| Width | 10.9" |
| Depth | 15" |
| Brand Name | CEP |
| Features | Shock Resistant |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | Ellypse Letter Tray |
| Product Line | Ellypse |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 1003000991 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ellypse Letter Tray features an innovative, S-shaped design to let you easily retrieve your papers and documents. Its high storage capacity holds up to 500 letter-size sheets or folders. Stackable construction allows you to stack additional trays without risers in a stepped formation or head to tail to work face-to-face. Shock-resistant polystyrene withstands minor mishaps and daily use for long-lasting organization.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
CEP Ellypse Letter Tray – 500 x Sheet – 3.3″ Height x 10.9″ Width x 15″ Depth – Desktop – Mint – Polystyrene – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Desk Tray |
| Item Capacity | 500 x Sheet |
| File Size Supported | Letter |
| Product Color | Mint |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | France |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.3" |
| Width | 10.9" |
| Depth | 15" |
| Brand Name | CEP |
| Features | Shock Resistant |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | Ellypse Letter Tray |
| Product Line | Ellypse |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 1003000991 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ellypse Letter Tray features an innovative, S-shaped design to let you easily retrieve your papers and documents. Its high storage capacity holds up to 500 letter-size sheets or folders. Stackable construction allows you to stack additional trays without risers in a stepped formation or head to tail to work face-to-face. Shock-resistant polystyrene withstands minor mishaps and daily use for long-lasting organization.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











