CEP MoovUp Secure Drawer Module – 3 Drawer(s) – 10.8″ Height x 14.6″ Width x 5.7″ Depth – Desktop – Locking Drawer, Handle, Stackable, Key Locked – 100% Recycled – Dark Red – Polystyrene – 1 / Carton
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Drawer Cabinet |
| Total Number Of Drawers | 3 |
| Product Color | Dark Red |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.8" |
| Width | 14.6" |
| Depth | 5.7" |
| Maximum Load Capacity | 11 lb |
| Brand Name | CEP |
| Features | Key Locked |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | MoovUp Secure Drawer Module |
| Product Line | MoovUp |
| Application/Usage | Home Office |
| Manufacturer Part Number | 1091216361 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | MoovUp Secure Three-Drawer Module with lock and handles offers an agile response to changing working methods. Use the three locking drawers for storing office supplies (pens, calculator and more), computer accessories (external hard drive, USB key, mouse and more), documents up to 9-2/5" x 12-1/2", a tablet and laptop up to 14". Usable capacity on the large drawer measures 12-9/10" x 9-3/5" x 1-1/2". Half drawers hold 6-3/10" x 9-3/5" x 1-1/2". Stopper at the end of the stroke means perfect sliding. Polystyrene module is ultra-robust to serve as a screen support with an 11 lb. capacity and promote good posture. Lock secures all drawers, and a port allows the installation of an anti-theft security cable. Versatile, two sturdy handles deploy to transport it. Module stacks with stability using four integrated reliefs and notches. |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
| Weight (Approximate) | 4.85 lb |
CEP MoovUp Secure Drawer Module – 3 Drawer(s) – 10.8″ Height x 14.6″ Width x 5.7″ Depth – Desktop – Locking Drawer, Handle, Stackable, Key Locked – White – Polystyrene – 1 / Carton
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Drawer Cabinet |
| Total Number Of Drawers | 3 |
| Product Color | White |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.8" |
| Width | 14.6" |
| Depth | 5.7" |
| Maximum Load Capacity | 11 lb |
| Brand Name | CEP |
| Features | Key Locked |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | MoovUp Secure Drawer Module |
| Product Line | MoovUp |
| Application/Usage | Home Office |
| Manufacturer Part Number | 1091212961 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | MoovUp Secure Three-Drawer Module with lock and handles offers an agile response to changing working methods. Use the three locking drawers for storing office supplies (pens, calculator and more), computer accessories (external hard drive, USB key, mouse and more), documents up to 9-2/5" x 12-1/2", a tablet and laptop up to 14". Usable capacity on the large drawer measures 12-9/10" x 9-3/5" x 1-1/2". Half drawers hold 6-3/10" x 9-3/5" x 1-1/2". Stopper at the end of the stroke means perfect sliding. Polystyrene module is ultra-robust to serve as a screen support with an 11 lb. capacity and promote good posture. Lock secures all drawers, and a port allows the installation of an anti-theft security cable. Versatile, two sturdy handles deploy to transport it. Module stacks with stability using four integrated reliefs and notches. |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
| Weight (Approximate) | 4.85 lb |
CEP MoovUp Secure Drawer Module – 2 Drawer(s) – 10.8″ Height x 14.5″ Width x 5.7″ Depth – Desktop – Locking Drawer, Handle, Stackable, Key Locked – 100% Recycled – Dark Red – Polystyrene – 1 / Carton
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Drawer Cabinet |
| Total Number Of Drawers | 2 |
| Product Color | Dark Red |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.8" |
| Width | 14.5" |
| Depth | 5.7" |
| Maximum Load Capacity | 11 lb |
| Brand Name | CEP |
| Features | Key Locked |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | MoovUp Secure Drawer Module |
| Product Line | MoovUp |
| Application/Usage | Home Office |
| Manufacturer Part Number | 1091116361 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | MoovUp Secure Two-Drawer Module with lock and handles offers an agile response to changing working methods. Use the two locking drawers for storing office supplies (pens, calculator and more), computer accessories (external hard drive, USB key, mouse and more), documents up to 9-2/5" x 12-1/2", a tablet and laptop up to 14". Usable drawer capacity measures 12-9/10" x 9-3/5" x 1-1/2". Stopper at the end of the stroke means perfect sliding. Polystyrene module is ultra-robust to serve as a screen support with an 11 lb. capacity and promote good posture. Lock secures both drawers, and a port allows the installation of an anti-theft security cable. Versatile, two sturdy handles deploy to transport it. Module stacks with stability using four integrated reliefs and notches. |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
| Weight (Approximate) | 4.45 lb |
CEP MoovUp Secure Drawer Module – 2 Drawer(s) – 10.8″ Height x 14.5″ Width x 5.7″ Depth – Desktop – Locking Drawer, Handle, Stackable, Key Locked – White – Polystyrene – 1 / Carton
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Drawer Cabinet |
| Total Number Of Drawers | 2 |
| Product Color | White |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.8" |
| Width | 14.5" |
| Depth | 5.7" |
| Maximum Load Capacity | 11 lb |
| Brand Name | CEP |
| Features | Key Locked |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | MoovUp Secure Drawer Module |
| Product Line | MoovUp |
| Application/Usage | Home Office |
| Manufacturer Part Number | 1091112961 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | MoovUp Secure Two-Drawer Module with lock and handles offers an agile response to changing working methods. Use the two locking drawers for storing office supplies (pens, calculator and more), computer accessories (external hard drive, USB key, mouse and more), documents up to 9-2/5" x 12-1/2", a tablet and laptop up to 14". Usable drawer capacity measures 12-9/10" x 9-3/5" x 1-1/2". Stopper at the end of the stroke means perfect sliding. Polystyrene module is ultra-robust to serve as a screen support with an 11 lb. capacity and promote good posture. Lock secures both drawers, and a port allows the installation of an anti-theft security cable. Versatile, two sturdy handles deploy to transport it. Module stacks with stability using four integrated reliefs and notches. |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
| Weight (Approximate) | 4.45 lb |































