Business Source Stackable File Drawer – Internal Dimensions: 12.25″ Width x 23.50″ Depth x 10.25″ Height – External Dimensions: 14″ Width x 25.3″ Depth x 11.5″ Height – Media Size Supported: Letter – Stackable – Steel, Plastic – White – For File, Document – Recycled – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Media Size Supported | Letter |
| Exterior Material | Plastic |
| Compartment Height | 10.25" |
| Compartment Width | 12.25" |
| Compartment Depth | 23.50" |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 11.5" |
| Width | 14" |
| Depth | 25.3" |
| Case Style | Drawer |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Reinforced |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Stackable File Drawer |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 26744 |
| Marketing Information | <p>Stackable file drawer with a strong steel support frame stacks five units high for space-saving storage for your important letter-size documents. Thicker drawer panels enhance strength and durability. Reinforced plastic handle offers easy drawer access.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Stackable | Yes |
Business Source Stackable File Drawer – Internal Dimensions: 15.50″ Width x 23.50″ Depth x 10.25″ Height – External Dimensions: 17.3″ Width x 25.3″ Depth x 11.5″ Height – Media Size Supported: Legal – Stackable – Steel, Plastic – White – For File, Document – Recycled – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Storage Case |
| Media Size Supported | Legal |
| Exterior Material | Plastic |
| Compartment Height | 10.25" |
| Compartment Width | 15.50" |
| Compartment Depth | 23.50" |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 11.5" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 25.3" |
| Case Style | Drawer |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Reinforced |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Stackable File Drawer |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 26745 |
| Marketing Information | <p>Stackable file drawer with a strong steel support frame stacks five units high for space-saving storage for your important legal-size documents. Thicker drawer panels enhance strength and durability. Reinforced plastic handle offers easy drawer access.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Stackable | Yes |




















