Business Source Removable Page Markers – 40 x Yellow, 40 x Green, 40 x Pink, 40 x Orange – 0.75″ x 2″ – Rectangle – Assorted – Removable, Repositionable, Self-adhesive – 4 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Page Marker/Flag |
| Flag/Note Quantity | 40 x Orange |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Shape | Rectangle |
| Flag/Note Size | 0.75" Width x 2" Length |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Self-adhesive |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Removable Page Markers |
| Application/Usage | Color Coder |
| Manufacturer Part Number | 36622 |
| Marketing Information | <p>Removable page markers are ideal for color-coding materials by topic, reader, importance and more. Removable adhesive lets you reposition them and does not damage original documents. Assorted colors include yellow, green, pink and orange. Each pad includes 40 page markers.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Additional Information | <p>160 Page Markers / Pack</p> |
Business Source Removable Page Markers – 40 x Yellow, 40 x Green, 40 x Pink, 40 x Orange – 0.75″ x 2″ – Rectangle – Assorted – Removable, Repositionable, Self-adhesive – 4 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Page Marker/Flag |
| Flag/Note Quantity | 40 x Orange |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Shape | Rectangle |
| Flag/Note Size | 0.75" Width x 2" Length |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Self-adhesive |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Removable Page Markers |
| Application/Usage | Color Coder |
| Manufacturer Part Number | 36622 |
| Marketing Information | <p>Removable page markers are ideal for color-coding materials by topic, reader, importance and more. Removable adhesive lets you reposition them and does not damage original documents. Assorted colors include yellow, green, pink and orange. Each pad includes 40 page markers.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Additional Information | <p>160 Page Markers / Pack</p> |
Business Source Removable Page Markers – 40 x Yellow, 40 x Green, 40 x Pink, 40 x Orange – 0.75″ x 2″ – Rectangle – Assorted – Removable, Repositionable, Self-adhesive – 4 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Page Marker/Flag |
| Flag/Note Quantity | 40 x Orange |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Shape | Rectangle |
| Flag/Note Size | 0.75" Width x 2" Length |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Self-adhesive |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Removable Page Markers |
| Application/Usage | Color Coder |
| Manufacturer Part Number | 36622 |
| Marketing Information | <p>Removable page markers are ideal for color-coding materials by topic, reader, importance and more. Removable adhesive lets you reposition them and does not damage original documents. Assorted colors include yellow, green, pink and orange. Each pad includes 40 page markers.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Additional Information | <p>160 Page Markers / Pack</p> |
Business Source Removable Page Markers – 40 x Yellow, 40 x Green, 40 x Pink, 40 x Orange – 0.75″ x 2″ – Rectangle – Assorted – Removable, Repositionable, Self-adhesive – 4 / Pack
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Page Marker/Flag |
| Flag/Note Quantity | 40 x Orange |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Shape | Rectangle |
| Flag/Note Size | 0.75" Width x 2" Length |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 25% |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Self-adhesive |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Removable Page Markers |
| Application/Usage | Color Coder |
| Manufacturer Part Number | 36622 |
| Marketing Information | <p>Removable page markers are ideal for color-coding materials by topic, reader, importance and more. Removable adhesive lets you reposition them and does not damage original documents. Assorted colors include yellow, green, pink and orange. Each pad includes 40 page markers.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Additional Information | <p>160 Page Markers / Pack</p> |











