Business Source Little Coin No. 5-1/2 Kraft Envelopes – Coin – #5-1/2 – 3 1/8″ Width x 5 1/2″ Length – 20 lb – Gummed – Kraft – 500 / Box – Brown Kraft
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Gummed |
| Mailer/Envelope Classification | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-03-01T06:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Coin |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | Brown Kraft |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Little Coin No. 5-1/2 Kraft Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4443 |
| Marketing Information | <p>Handy little coin envelopes are ideal for small parts, samples, seeds, enclosures, loose coins and payroll applications. Flaps feature deep gumming for a secure seal. No. 5-1/2 coin envelopes are made of sturdy, 20 lb. Kraft stock.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Little Coin No. 5-1/2 Kraft Envelopes – Coin – #5-1/2 – 3 1/8″ Width x 5 1/2″ Length – 20 lb – Gummed – Kraft – 500 / Box – Brown Kraft
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Gummed |
| Mailer/Envelope Classification | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-03-01T06:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Coin |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | Brown Kraft |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Little Coin No. 5-1/2 Kraft Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4443 |
| Marketing Information | <p>Handy little coin envelopes are ideal for small parts, samples, seeds, enclosures, loose coins and payroll applications. Flaps feature deep gumming for a secure seal. No. 5-1/2 coin envelopes are made of sturdy, 20 lb. Kraft stock.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Little Coin No. 5-1/2 Kraft Envelopes – Coin – #5-1/2 – 3 1/8″ Width x 5 1/2″ Length – 20 lb – Gummed – Kraft – 500 / Box – Brown Kraft
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Gummed |
| Mailer/Envelope Classification | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-03-01T06:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Coin |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | Brown Kraft |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Little Coin No. 5-1/2 Kraft Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4443 |
| Marketing Information | <p>Handy little coin envelopes are ideal for small parts, samples, seeds, enclosures, loose coins and payroll applications. Flaps feature deep gumming for a secure seal. No. 5-1/2 coin envelopes are made of sturdy, 20 lb. Kraft stock.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
Business Source Little Coin No. 5-1/2 Kraft Envelopes – Coin – #5-1/2 – 3 1/8″ Width x 5 1/2″ Length – 20 lb – Gummed – Kraft – 500 / Box – Brown Kraft
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Envelope |
| Closure Type | Gummed |
| Mailer/Envelope Classification | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Width | 2008-03-01T06:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Length | 2002-05-01T05:00:00.000Z |
| Mailer/Envelope Type | Coin |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | Brown Kraft |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Little Coin No. 5-1/2 Kraft Envelopes |
| Manufacturer Part Number | 4443 |
| Marketing Information | <p>Handy little coin envelopes are ideal for small parts, samples, seeds, enclosures, loose coins and payroll applications. Flaps feature deep gumming for a secure seal. No. 5-1/2 coin envelopes are made of sturdy, 20 lb. Kraft stock.</p> |
| Packaged Quantity | 500 / Box |











