Business Source Laminating Document Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 9″ Width x 11.50″ Length x 8 mil Thickness – for Document, ID Badge, Photo, Recipe – Pre-trimmed – Clear – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Laminating Sheet Length | 11.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 8 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Pre-trimmed |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Laminating Document Pouches |
| Application/Usage | Recipe |
| Manufacturer Part Number | 20860 |
| Marketing Information | Self-laminating pouch protects and preserve your letter-size documents with top-grade material with excellent clarity and adhesion. Transparent design keeps all your information completely visible. Durable, 8 mil plastic resists moisture and fading. Thickness is perfect for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards. Durable pouch is easy to use and requires no machine. |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Laminating Document Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 9″ Width x 11.50″ Length x 8 mil Thickness – for Document, ID Badge, Photo, Recipe – Pre-trimmed – Clear – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Laminating Sheet Length | 11.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 8 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Pre-trimmed |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Laminating Document Pouches |
| Application/Usage | Recipe |
| Manufacturer Part Number | 20860 |
| Marketing Information | Self-laminating pouch protects and preserve your letter-size documents with top-grade material with excellent clarity and adhesion. Transparent design keeps all your information completely visible. Durable, 8 mil plastic resists moisture and fading. Thickness is perfect for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards. Durable pouch is easy to use and requires no machine. |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Laminating Document Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 9″ Width x 11.50″ Length x 8 mil Thickness – for Document, ID Badge, Photo, Recipe – Pre-trimmed – Clear – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Laminating Sheet Length | 11.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 8 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Pre-trimmed |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Laminating Document Pouches |
| Application/Usage | Recipe |
| Manufacturer Part Number | 20860 |
| Marketing Information | Self-laminating pouch protects and preserve your letter-size documents with top-grade material with excellent clarity and adhesion. Transparent design keeps all your information completely visible. Durable, 8 mil plastic resists moisture and fading. Thickness is perfect for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards. Durable pouch is easy to use and requires no machine. |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Laminating Document Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 9″ Width x 11.50″ Length x 8 mil Thickness – for Document, ID Badge, Photo, Recipe – Pre-trimmed – Clear – 50 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Laminating Sheet Length | 11.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 8 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Pre-trimmed |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Laminating Document Pouches |
| Application/Usage | Recipe |
| Manufacturer Part Number | 20860 |
| Marketing Information | Self-laminating pouch protects and preserve your letter-size documents with top-grade material with excellent clarity and adhesion. Transparent design keeps all your information completely visible. Durable, 8 mil plastic resists moisture and fading. Thickness is perfect for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards. Durable pouch is easy to use and requires no machine. |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |












