Business Source Glossy Surface Laminating Roll Film – Laminating Pouch/Sheet Size: 25″ Width x 500 ft Length x 1.50 mil Thickness – for Document – Clear – 2 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Roll |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Sealing Process | Hot-run |
| Laminating Sheet Width | 25" |
| Laminating Sheet Length | 500 ft |
| Laminating Sheet Thickness | 1.50 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Glossy Surface Laminating Roll Film |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 20857 |
| Marketing Information | <p>Laminating roll film offers a glossy surface to protect your important documents. Film is designed for hot roll laminating machines. Design features a 1" core and a 1.5 mil thickness.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Glossy Surface Laminating Roll Film – Laminating Pouch/Sheet Size: 25″ Width x 500 ft Length x 1.50 mil Thickness – for Document – Clear – 2 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Roll |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Sealing Process | Hot-run |
| Laminating Sheet Width | 25" |
| Laminating Sheet Length | 500 ft |
| Laminating Sheet Thickness | 1.50 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Glossy Surface Laminating Roll Film |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 20857 |
| Marketing Information | <p>Laminating roll film offers a glossy surface to protect your important documents. Film is designed for hot roll laminating machines. Design features a 1" core and a 1.5 mil thickness.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Glossy Surface Laminating Roll Film – Laminating Pouch/Sheet Size: 25″ Width x 500 ft Length x 1.50 mil Thickness – for Document – Clear – 2 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Roll |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Sealing Process | Hot-run |
| Laminating Sheet Width | 25" |
| Laminating Sheet Length | 500 ft |
| Laminating Sheet Thickness | 1.50 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Glossy Surface Laminating Roll Film |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 20857 |
| Marketing Information | <p>Laminating roll film offers a glossy surface to protect your important documents. Film is designed for hot roll laminating machines. Design features a 1" core and a 1.5 mil thickness.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source Glossy Surface Laminating Roll Film – Laminating Pouch/Sheet Size: 25″ Width x 500 ft Length x 1.50 mil Thickness – for Document – Clear – 2 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Roll |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Sealing Process | Hot-run |
| Laminating Sheet Width | 25" |
| Laminating Sheet Length | 500 ft |
| Laminating Sheet Thickness | 1.50 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Glossy Surface Laminating Roll Film |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 20857 |
| Marketing Information | <p>Laminating roll film offers a glossy surface to protect your important documents. Film is designed for hot roll laminating machines. Design features a 1" core and a 1.5 mil thickness.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |












