Business Source 5 mil Menu Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 11.50″ Width x 17.50″ Length x 5 mil Thickness – for Menu, Document, Photo, Recipe Card – Clear – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 11.50" |
| Laminating Sheet Length | 17.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 5 mil Menu Laminating Pouches |
| Application/Usage | Recipe Card |
| Manufacturer Part Number | 20868 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect menu-size documents. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source 5 mil Menu Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 11.50″ Width x 17.50″ Length x 5 mil Thickness – for Menu, Document, Photo, Recipe Card – Clear – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 11.50" |
| Laminating Sheet Length | 17.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 5 mil Menu Laminating Pouches |
| Application/Usage | Recipe Card |
| Manufacturer Part Number | 20868 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect menu-size documents. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source 5 mil Menu Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 11.50″ Width x 17.50″ Length x 5 mil Thickness – for Menu, Document, Photo, Recipe Card – Clear – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 11.50" |
| Laminating Sheet Length | 17.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 5 mil Menu Laminating Pouches |
| Application/Usage | Recipe Card |
| Manufacturer Part Number | 20868 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect menu-size documents. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |
Business Source 5 mil Menu Laminating Pouches – Laminating Pouch/Sheet Size: 11.50″ Width x 17.50″ Length x 5 mil Thickness – for Menu, Document, Photo, Recipe Card – Clear – 100 / Box
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Laminating Pouch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Laminating Sheet Width | 11.50" |
| Laminating Sheet Length | 17.50" |
| Laminating Sheet Thickness | 5 mil |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | 5 mil Menu Laminating Pouches |
| Application/Usage | Recipe Card |
| Manufacturer Part Number | 20868 |
| Marketing Information | <p>Clear laminating pouch is designed to protect menu-size documents. Short side is sealed. 5 mil pouch offers a medium construction designed for moderate handling, filing or posting of items such as photos, legal files and recipe cards.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Limited Warranty | 1 Year |












