Bugatti Pure Carrying Case (Tote) for 14 Notebook – Cream
Login to View Prices
bugatti Pure Carrying Case (Tote) for 14″ Notebook – Cream – Damage Resistant, Scratch Resistant, Scuff Resistant – Vegan Leather Body – Felt Interior Material – Handle, Trolley Strap, Shoulder Strap – 13.3″ Height x 15″ Width x 6.3″ Depth – Female – 1 Each
Additional information
| Brand | The Bugatti Group Inc |
|---|---|
| Product Type | Carrying Case |
| Interior Material | Felt |
| Gender | Female |
| Maximum Screen Size Supported | 14" |
| Product Color | Cream |
| Tablet Compartment | Yes |
| Laptop Compartment | Yes |
| Product Material | Vegan Leather |
| Country Of Origin | China |
| Style | Tote |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.3" |
| Width | 15" |
| Depth | 6.3" |
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Brand Name | bugatti |
| Durability | Scuff Resistant |
| Manufacturer | The Bugatti Group Inc |
| Product Name | Pure Tote Bag with Removable Organizer |
| Product Line | Pure |
| Application/Usage | Key |
| Manufacturer Part Number | LBG5054BUCR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Classic and versatile, the PURE Vegan Leather Tote is designed to go through seasons with style and durability. This ladies tote made of vegan leather is ideal as a business bag or everyday tote for its quality and useful features. Well-designed for daily commuting and travel, carry it on your shoulder or secure it to the handle of your suitcase with the trolley passthrough hidden in the outer pocket while you're on the move. The organizer/laptop compartment with felt interior is removable to better suit your changing needs. It fits most 14" laptops or tablets. Business tote also includes built-in organizer pockets, exterior zippered pocket for quick access and a key fob to always keep your keys handy.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li> PURE Vegan Leather Business Tote Bag</li> <li>Organizer</li> </ul> |
Bugatti Pure Carrying Case (Tote) for 14 Notebook – Cream
Login to View Prices
bugatti Pure Carrying Case (Tote) for 14″ Notebook – Cream – Damage Resistant, Scratch Resistant, Scuff Resistant – Vegan Leather Body – Felt Interior Material – Handle, Trolley Strap, Shoulder Strap – 13.3″ Height x 15″ Width x 6.3″ Depth – Female – 1 Each
Additional information
| Brand | The Bugatti Group Inc |
|---|---|
| Product Type | Carrying Case |
| Interior Material | Felt |
| Gender | Female |
| Maximum Screen Size Supported | 14" |
| Product Color | Cream |
| Tablet Compartment | Yes |
| Laptop Compartment | Yes |
| Product Material | Vegan Leather |
| Country Of Origin | China |
| Style | Tote |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.3" |
| Width | 15" |
| Depth | 6.3" |
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Brand Name | bugatti |
| Durability | Scuff Resistant |
| Manufacturer | The Bugatti Group Inc |
| Product Name | Pure Tote Bag with Removable Organizer |
| Product Line | Pure |
| Application/Usage | Key |
| Manufacturer Part Number | LBG5054BUCR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Classic and versatile, the PURE Vegan Leather Tote is designed to go through seasons with style and durability. This ladies tote made of vegan leather is ideal as a business bag or everyday tote for its quality and useful features. Well-designed for daily commuting and travel, carry it on your shoulder or secure it to the handle of your suitcase with the trolley passthrough hidden in the outer pocket while you're on the move. The organizer/laptop compartment with felt interior is removable to better suit your changing needs. It fits most 14" laptops or tablets. Business tote also includes built-in organizer pockets, exterior zippered pocket for quick access and a key fob to always keep your keys handy.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li> PURE Vegan Leather Business Tote Bag</li> <li>Organizer</li> </ul> |












