Bright Air Scent Gems Odor Eliminator – Beads – 10 oz – Cool, Clean – 45 Day – 1 Each
Additional information
| Brand | BPG International, Inc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | Clean |
| Freshener/Sanitizer Type | Beads |
| Freshener/Sanitizer Weight | 10 oz |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | China |
| Effective Duration | 45 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Bright Air |
| Manufacturer | BPG International, Inc |
| Product Name | Scent Gems Odor Eliminator |
| Product Line | Scent Gems |
| Manufacturer Part Number | 900228 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Transform your everyday odor problems into a pleasant fragrance experience with an invigorating splash of outdoor freshness. Stylish blue gel beads infused with signature scent effectively eliminate unwanted odors while providing consistent, long-lasting freshness without batteries or plugs. Decorative container with removable front label looks great on display in offices, bathrooms or any area that needs continuous fragrance. Scent Gem Odor Eliminator lasts up to 45 days. Cool and Clean scent is an invigorating splash of outdoor freshness.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Bright Air Scent Gems Odor Eliminator – Beads – 10 oz – Island Nectar, Pineapple – 45 Day – 1 Each
Additional information
| Brand | BPG International, Inc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | Pineapple |
| Freshener/Sanitizer Type | Beads |
| Freshener/Sanitizer Weight | 10 oz |
| Product Color | Pink |
| Country Of Origin | China |
| Effective Duration | 45 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Bright Air |
| Manufacturer | BPG International, Inc |
| Product Name | Scent Gems Odor Eliminator |
| Product Line | Scent Gems |
| Manufacturer Part Number | 900229 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Transform your everyday odor problems into a pleasant fragrance experience with an invigorating splash of outdoor freshness. Stylish pink gel beads infused with signature scent effectively eliminate unwanted odors while providing consistent, long-lasting freshness without batteries or plugs. Decorative container with removable front label looks great on display in offices, bathrooms or any area that needs continuous fragrance. Scent Gem Odor Eliminator lasts up to 45 days. Island Nectar and Pineapple scent is an enticing blend of lush tropical fruits and flowers.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Bright Air Scent Gems Odor Eliminator – Beads – 10 oz – Cool, Clean – 45 Day – 6 / Carton
Additional information
| Brand | BPG International, Inc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | Clean |
| Freshener/Sanitizer Type | Beads |
| Freshener/Sanitizer Weight | 10 oz |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | China |
| Effective Duration | 45 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Bright Air |
| Manufacturer | BPG International, Inc |
| Product Name | Scent Gems Odor Eliminator |
| Product Line | Scent Gems |
| Application/Usage | Bedroom |
| Manufacturer Part Number | 900228CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Transform your everyday odor problems into a pleasant fragrance experience with an invigorating splash of outdoor freshness. Stylish gel beads infused with signature scent effectively eliminate unwanted odors while providing consistent, long-lasting freshness without batteries or plugs. Decorative container with removable front label looks great on display in offices, bathrooms or any area that needs continuous fragrance. Scent Gem Odor Eliminator lasts up to 45 days.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Bright Air Scent Gems Odor Eliminator – Beads – 10 oz – Island Nectar, Pineapple – 45 Day – 6 / Carton
Additional information
| Brand | BPG International, Inc |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | Pineapple |
| Freshener/Sanitizer Type | Beads |
| Freshener/Sanitizer Weight | 10 oz |
| Product Color | Red |
| Country Of Origin | China |
| Effective Duration | 45 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Bright Air |
| Manufacturer | BPG International, Inc |
| Product Name | Scent Gems Odor Eliminator |
| Product Line | Scent Gems |
| Application/Usage | Bedroom |
| Manufacturer Part Number | 900229CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Transform your everyday odor problems into a pleasant fragrance experience with an invigorating splash of outdoor freshness. Stylish gel beads infused with signature scent effectively eliminate unwanted odors while providing consistent, long-lasting freshness without batteries or plugs. Decorative container with removable front label looks great on display in offices, bathrooms or any area that needs continuous fragrance. Scent Gem Odor Eliminator lasts up to 45 days.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Bright Air Scent Gems Odor Eliminator – Beads – 10 oz – Island Nectar, Pineapple – 45 Day – 1 Each
Additional information
| Recycled | Attribute8Value |
|---|---|
| Assembly Required | Attribute9Value |
| Brand Name | Attribute10Value |
| Attribute3Name | Beads |
| Attribute12Name | Scent Gems Odor Eliminator |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute17Name | 1 Each |
| Attribute14Name | 900229 |
| Attribute16Name | <p>Transform your everyday odor problems into a pleasant fragrance experience with an invigorating splash of outdoor freshness. Stylish pink gel beads infused with signature scent effectively eliminate unwanted odors while providing consistent, long-lasting freshness without batteries or plugs. Decorative container with removable front label looks great on display in offices, bathrooms or any area that needs continuous fragrance. Scent Gem Odor Eliminator lasts up to 45 days. Island Nectar and Pineapple scent is an enticing blend of lush tropical fruits and flowers.</p> |
| Product Color | Pink |
| Attribute2Name | Pineapple |
| Effective Duration | Attribute7Value |
| Attribute13Name | Scent Gems |
| Attribute11Name | BPG International, Inc |
| Attribute15Name | |
| Attribute1Name | Air Freshener |
| Country of Origin | China |
| UPC | 814840000000 |
| MPN | 900229 |
| Brand | BPG International, Inc |





































Reviews
There are no reviews yet.