Bounty Select-A-Size Paper Towel – 2 Ply – 83 Sheets/Roll – Paper – Strong – For Janitorial – 1 / Pack
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Paper Towel |
| Sheets Per Roll | 83 |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 2 |
| Height | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Width | 9.2" |
| Brand Name | Bounty |
| Features | Strong |
| Length | 13.8" |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Select-A-Size Paper Towel |
| Product Line | Select-A-Size |
| Application/Usage | Janitorial |
| Manufacturer Part Number | 74651 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Paper towels feature thick, two-ply sheets to quickly wipe away messes without wasting towels. Select-a-size sheets allow you to control just how much you use depending on the size of the mess. Each roll fits standard kitchen towel dispensers for perforated rolls.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Recommended Use | Spill Remover |
Bounty Select-A-Size Paper Towel – 2 Ply – 83 Sheets/Roll – Paper – Strong – For Janitorial – 1 / Pack
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Paper Towel |
| Sheets Per Roll | 83 |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 2 |
| Height | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Width | 9.2" |
| Brand Name | Bounty |
| Features | Strong |
| Length | 13.8" |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Select-A-Size Paper Towel |
| Product Line | Select-A-Size |
| Application/Usage | Janitorial |
| Manufacturer Part Number | 74651 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Paper towels feature thick, two-ply sheets to quickly wipe away messes without wasting towels. Select-a-size sheets allow you to control just how much you use depending on the size of the mess. Each roll fits standard kitchen towel dispensers for perforated rolls.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Recommended Use | Spill Remover |









