High-quality boba straws are 10 mm wide and perfect for drinks that contain add-ons such as boba, pudding, jelly or fruit bits. Each colossal straw is individually poly-wrapped and diagonally cut at one end to puncture the sealing film. The other end is flat which makes sipping easy and comfortable.
Additional information
| Weight | 10.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.13 × 16.00 × 13.00 in |
| Color(s) | Assorted |
| Color Assortment | Yellow |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Size | 9" |
| Material(s) | Poly Plastic Wrapper |
| For Use With | Tapioca |
| Color Family | Multicolor |
| Global Product Type | Wrapped Straws |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 815812015735 |
| MPN | C9060S (MIXED) |
| Brand | Karat® |













Reviews
There are no reviews yet.